Категорія новин
Вчасна допомога при інсульті − основний шанс врятувати життя і здоров’я
Серцево-судинні захворювання є головною причиною всіх смертей в Україні (67%). За цим показником наша країна лишається одним із європейських лідерів. В Україні рівень захворюваності та смертності від інсульту суттєво вищий (в певних вікових категоріях − в рази), порівняно з країнами ЄС. Це пов’язано, передусім, з дуже низьким рівнем обізнаності населення щодо причин, симптомів (перших ознак) та наслідків інсульту, в той час, як це - життєво необхідні знання.
За офіційною статистикою, в Україні цереброваскулярні захворювання є причиною смертності № 2 (100 000-110 000 смертей, близько 14% усіх померлих). Щороку стається 100 000-110 000 інсультів (понад третина з них - у людей працездатного віку), 30-40% хворих на інсульт помирають упродовж перших 30 днів і до 50% - протягом року від початку захворювання; 20-40% хворих, що вижили, стають залежними від сторонньої допомоги (12,5% первинної інвалідності) і лише близько 10% повертаються до повноцінного життя.
У світі
Стається один інсульт щодві секунди (близько 17 млн інсультів на рік)
Одна людина помирає щодесять секунд (близько 6,5 млн людей на рік)
Живуть з наслідками інсульту 26 млн осіб
В Україні
Стається один інсульт щочотири хвилини (близько 140 000 українців на рік)
Одна людина помирає щодесять хвилин (близько 50 тисяч смертей на рік)
Живуть з наслідками інсульту кілька сотень тисяч осіб
Якщо нинішні тенденції збережуться, тягар інсульту в Україні буде зростати й надалі, а протягом життя жертвою інсульту стане кожен 3-й житель нашої країни, якому зараз 25 років або більше. З іншого боку, на сьогодні добре вивчені основні фактори ризику інсульту та за рахунок профілактики можна уникнути до 90% інсультів.
Основні фактори ризику інсульту:
високий артеріальний тиск,
малорухливий спосіб життя,
наявність шкідливих звичок (куріння і надмірне вживання алкоголю),
високий рівень холестерину в крові,
ожиріння і діабет.
Змінивши свій спосіб життя можна значно знизити ризик інсульту.