Категорія новин
Кожна мама хоч раз чула фразу «Скреготить зубами — значить глисти». Та це — один із поширених медичних міфів.
Наступний міф – те, що гельмінтів можна вилікувати, просто зайшовши в найближчу аптеку.
Насправді існують десятки проявів зараження паразитами у дітей, так само як і видів гельмінтів, якими дитина може заразитись. А протигельмінтні препарати, зазвичай, досить серйозні медикаменти, які небезпечно приймати без рекомендацій лікаря.
Що варто знати батькам про глисти та які, насправді, ознаки зараження і як цьому запобігти, розповідаємо у матеріалі. Детальніше - в інфографіці від Тернопільського обласного центру контролю та профілактики хвороб спільно з Міністерством охорони здоров’я.
Як запобігти зараженню глистами, ми інформували у попередніх матеріалах.
Додамо, що гельмінтози – найпоширеніші захворювання людини. За даними ВООЗ, у світі тільки аскаридозом щорічно уражується 1,2 млрд осіб. В Європі гельмінтозами уражений кожен третій житель. Територія України має сприятливі умови навколишнього середовища для широкого поширення захворювань цієї групи, свідченням чого є 2 млн захворювань гельмінтозами, що реєструються щорічно. І ці цифри не остаточні, оскільки симптоми ураження глистами часто не є очевидними і маскуються під інші захворювання або тимчасове погіршення стану здоров’я.
Не займайтеся самолікуванням
Профілактика глистів у дітей є важливим аспектом збереження їхнього здоров'я і регулярні медичні огляди та дотримання гігієнічних правил грають важливу роль у цьому процесі.
І пам’ятайте, найкраща профілактика — це здоровий спосіб життя!
Додаткові картинки новин