Категорія новин
Незважаючи на реалії воєнного часу та сьогоднішню масштабну довготривалу повітряну тривогу, в рамках проєкту Розбудова стійкої системи громадського здоров’я в Шумській ТГ триває ознайомчий візит з представниками органів місцевого самоврядування, закладів освіти та охорони здоров’я за участі керівниці проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» Мар’яни Возниці; регіонального координатора проєкту в Тернопільській області Оксани Луцької; завідувачки відділу промоції здорового способу життя ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ», регіонального координатора проєкту з психічного здоров'я Наталії Харченко; завідувачки відділу імунопрофілактики ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ», регіональної координаторки вакцинальної кампанії в Тернопільській області Марії Павельєвої та координатора ГО «Коаліція за вакцинацію» Надії Шубали/Nadiia Shubala.
Мар'яна Возниця презентувала завдання проєкту в громаді.
Вона зазначила, що «військова агресія ставить додаткові виклики перед Україною. Основною задачею уряду України, міжнародних організацій, українських організацій та установ стає швидке та ефективне реагування на нові виклики».
- Безпековий простір та охорона здоров’я – серед пріоритетів, закріплених в стратегії нашого проєкту – наголосила Мар’яна Володимирівна. - Нам важлива співпраця задля захисту громади від інфекційних і не лише хвороб.
Ініціативи, які будуть підтримані в рамках цього проєкту: вакцинація від COVID-19 та рутинна дитяча імунізація; забезпечення доступності базових послуг охорони здоровя; комунікація; розширення послуг з психічного здоровя та психосоціальної підтримки.
Учасники заходу проаналізували рівень захворюваності на вакцинокеровані інфекції та виконання обсягів імунопрофілактики в Шумській територіальній громаді та обговорили питання підтримки психічного здоров'я мешканців громади та розробки «пакету змін», який буде реалізовуватись в громаді.
Йшлося також і про методи підвищення рівня вакцинації та інструменти долучення місцевої влади та громад до інформаційної кампанії з вакцинації, шляхи підвищення рівня вакцинації.
Як зазначила Наталія Харченко, «здоров`я громадян є найбільшою цінністю в Україні. Збереження здоров`я людей і досягнення його кращих показників, забезпечення якісного, повноцінного життя є однією із найважливіших цілей як для глобального здоров`я, так і для громадського здоров’я. А от психічне здоров’я є новим напрямом роботи проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я». Нам важливе якісне впровадження обраних кроків проєкту щодо зміцнення усіх складових громадського здоров’я».
Цей візит - один з перших заходів у Шумська територіальна громада в рамках проєкту. Тож ДУ "Тернопільський обласний центр контролю та профiлактики хвороб МОЗ" дякує всім представникам медичної та освітньої сфери, а також керівництву громади - Вадим Боярський.
_______
Нагадаємо, Тернопільщина є в переліку пілотних громад восьми областей України, упродовж наступних п’яти років в рамках проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID - US Agency for International Development) «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» працюватиме над профілактикою, запобіганням хворобам та підтримкою здоров’я на території своїх населених пунктів. А відтак завдяки отриманому гранту координатори проєкту допоможуть активізувати зусилля цілої громади щодо покращення громадського здоров’я.
У зазначених восьми областях діяльність проєкту впроваджуватиметься у двох громадах, у тому числі Шумській громаді.
ДУ "Тернопільський ОЦКПХ МОЗ " є співучасником реалізації проєкту в області.
Мета масштабного проєкту полягає у зміцненні спроможності Уряду України попереджувати, виявляти та реагувати на загрози громадському здоров’ю, забезпечити виконання десяти важливих функцій громадського здоров’я в кризовий період та захистити здоров’я усіх українців, у тому числі вразливих груп, а також розширювати та забезпечувати послуги з охорони психічного здоров’я для населення, що зазнало впливу війни.
Основними цілями є: зменшити вплив спалахів COVID-19 та вторинний вплив на доступ до базових послуг здоров’я; підвищити життєздатність та потенціал виконання функцій громадського здоров’я на обласному та місцевих рівнях; зміцнити життєстійкість громад в боротьбі з загрозами громадському здоров’ю, а також підвищити доступ та сталість послуг у сфері психічного здоров’я для населення, що зазнало впливу війни.
_____________________________________
Сильна система охорони здоров’я має вирішальне значення для досягнення нашої спільної мети – вільної, суверенної, незалежної, демократичної України.
Ми сильні, поки єдині. Працюймо на Перемогу та вкладаймо в Перемогу!
____________________________
Проєкт «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» фінансується американським народом через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID - US Agency for International Development) і виконується організацією Pact у партнерстві зі Швейцарським інститутом тропічної медицини та громадського здоров’я (Swiss Tropical and Public Health Institute (Swiss TPH)), Оверсіз Стратіджик Консалтінг (OSC), Європейський інститут політики громадського здоров’я - ЄІПГЗ та за участю Шкіл громадського здоров’я Університету Темпл, Університету Дрексель та Федерацї охорони здоров’я Філадельфії (@Temple/Drexel/HFP), а також громадської спілки Коаліція за Вакцинацію за підтримки Міністерство охорони здоров'я України та Центр громадського здоров’я України.
Додаткові картинки новин