Категорія новин
Одними з найдивовижніших мешканців нашої планети є гриби. Гриби виживають у найекстримальніших місцях і можуть пристосуватись, до будь-яких умов навколишнього середовища. Їх кількість та різноманітність вражають, а витривалість та унікальність дивують.
За різними припущеннями існує понад півтора мільйони видів грибів, проте класифікувати на сьогодні вдалось менш як сто тисяч.
Науково підтверджений факт існування грибів 400 мільйонів років тому. Вони успішно пережили динозаврів, адаптувались, видозмінились і дійшли до наших днів. Гриби одні з найдавніших мешканців на планеті.
Витривалості грибів можна лише позаздрити. Певні види переносять тиск у вісім атмосфер, та можуть розвиватись на поверхні сірчаної кислоти. Спори грибів зустрічаються на висоті понад 30 тисяч кілометрів і гриби виживають у глибоких печерах при малій кількості тиску та при повній відсутності світла. Присутність грибів зафіксована навіть у реакторі Чорнобильської АЕС.
Гриб який ми бачимо це лише плід, і потрібен він тільки для розмноження, основне тіло гриба міцелій або грибниця і приховане під землею.
Деякі види грибів-трутовиків, які живуть на стовбурі дерева можуть жити понад вісімдесят років.
Найдорожчі гриби у світі це трюфелі, часто їх вартість перевищує дві тисячі доларів за кілограм.
Дуже багато видів грибів — паразити. Вони можуть проростати навіть всередині живих істот. Людина також вразлива, і гриби є причиною багатьох неприємних хвороб. Проте серед грибів трапляються і справжні хижаки, які полюють на дрібних черв'яків чи личинки комах. Жертва прилипає до грибниці та повільно перетравлюється грибом.
Стародавні римляни дуже шанували гриби та називали їх «їжа богів».
Унікальною властивістю грибів є і те, що вони можуть засмагати як ми. Гриб під сонцем виробляється вітамін D за рахунок якого шапка гриба темніє.
Бліда поганка настільки просякнута отруйними речовинами, що всього одного гриба вистачить щоб вбити чотири людини.
Грибниці деяких видів світяться в темряві блідно-зеленим потойбічним кольором. Саме тому гриби стали причиною виникнення багатьох страшних розповідей про відьом, духів та лісовиків.