Категорія новин
Будьте уважні до свого здоров’я, не відкладайте візити до фахівців, навчіться піклуватися про себе
Рак передміхурової залози займає друге місце серед найпоширеніших чоловічих онкозахворювань в Україні. Кількість хворих на рак простати в країні збільшується. Наразі це майже 8 тисяч нових випадків щороку. Така тенденція, певною мірою, пов’язана із впровадженням більш сучасних методів діагностики онкопатологій, а також зі збільшенням кількості охочих профілактично обстежитися.
Проте головна проблема полягає не в кількості виявлених випадків хвороби, а в тому, що кожен четвертий або п’ятий – це пацієнт із четвертою стадією захворювання.
Вже багато років лікарі-онкологи намагаються загалом змінити сприйняття діагнозу «онко», проводять різноманітні заходи з інформування. Наприклад, проблеми з «чоловічим» здоров’ям традиційно обговорюють у листопаді. Існує навіть спеціальний захід – Movember – це рух, започаткований в Австралії близько 20 років тому. Тоді чоловіки відрощували вуса, щоб у такий спосіб привернути увагу до проблем чоловічого здоров’я: раку простати, раку яєчка та ментальних проблем (депресії).
Це чудові ініціативи, але не слід забувати, що здоров’я потребує нашої уваги протягом усього року.
Найбільш поширені «чоловічі» онкохвороби
Рак передміхурової залози (простати) – це захворювання, що в переважній більшості випадків розвивається повільно та протікає довго. У багатьох людей це захворювання виявляють як на локалізованій (ранній), так і на більш поширених – третій та четвертій стадії. За рахунок того, що людина має цей діагноз багато років, поширюваність його досить велика.
Крім раку передміхурової залози також виявляється значна кількість випадків розвитку раку нирок, сечового міхура або яєчка.
Рак молодшає
Зазвичай рак простати виявляють у пацієнтів 62-64 років. Проте, наприклад, рак яєчка все частіше виявляється у більш молодих пацієнтів 18-35 років. Однозначно можна сказати, що рак молодшає. Я також фокусуюся і на такому захворюванні, як рак нирки. Пацієнти 30-40 років вже не викликають здивування.
Чому невчасно звертаються до лікарів-онкологів
Пізно до лікарів звертаються не лише в Україні. На сьогодні у багатьох країнах, де люди не мають систематизованої звички робити профілактичні огляди, рано чи пізно виникає подібна проблема, коли більшість пацієнтів із раком простати приходять до спеціаліста вже на пізній стадії.
Головне – проходити медогляди не часто, а вчасно
За певних показників та за умови здачі аналізів, профілактичні огляди на виявлення раку простати можна проходити навіть і один раз на два роки.
Головне – почати колись це робити і нарешті проходити огляди. Адже основна проблема в чому У тому, що більшість пацієнтів, які мають запущену (четверту) стадію захворювання говорять, що «взагалі ніколи не зверталися до лікаря, бо їх нічого не турбувало».
Проте відомо, що онкологічне захворювання – і це стосується не лише хвороб передміхурової залози – тривалий час може мати безсимптомний перебіг. У цьому і підступність онкології. Коли пацієнта вже починає щось турбувати, то може бути вже запізно.
Бувають випадки синхронізації простати раку з доброякісними захворюваннями передміхурової залози, під час лікування від якого у пацієнта виявляють онкологію на початковій стадії.
Тривожні симптоми, які не можна ігнорувати:
запалення нижніх сечовивідних шляхів, яке спостерігається і при інших захворюваннях простати, як-то: доброякісна гіперплазія;
часте сечовипускання;
труднощі при сечовипусканні;
поява крові в сечі – це такий симптом, коли пацієнт має «побігти» до лікаря.
За наявності тривожних симптомів, анормальних станів та проявів вашого організму, одразу необхідно проконсультуватися з фахівцем.
Змініть ставлення до свого здоров’я
В Україні спостерігається позитивна тенденція до зміни ставлення до свого здоров’я: люди починають правильно харчуватися, більше займатися спортом. Ми рухаємося в правильному напрямку.
Однак в Україні все ще не викоренений стереотип про те, що чоловіки – завжди сильні, вони ніколи не хворіють, не мають проблем зі здоров’ям. Це заважає сильній статі дбати про себе належним чином. Досить часто вони останніми звертаються до лікаря.
Закликаємо чоловіків піклуватися про себе, а тих, хто знаходиться поруч із ними, – морально їх підтримати, переконати відвідати лікаря. Відмовки на кшталт: «немає коли», «у нас в країні таке не лікують», «я в такому віці, що вже пізно лікуватися» тощо не повинні вас зупинити.
Бути здоровим – абсолютно природно. Будьте уважні до свого здоров’я, не відкладайте візити до фахівців, навчіться піклуватися про себе. Щоб ця хвороба не стала вироком, необхідно вчасно її виявити і правильно лікувати.
Не втрачайте дорогоцінний час, запишіться на обстеження і пройдіть його найближчим часом, щоб потім не було запізно.