Категорія новин
👀 Наші очі, так само, як і інші частини тіла, потребують постійного тренування і спеціальних вправ, що підтримують їх здоров`я. Тривале перебування перед увімкненими екранами різних пристроїв впливає не лише на здоров’я очей. Загальне зниження рухової активності має негативні наслідки для всього організму.
Та очі мають найбільше навантаження в порівнянні з іншими органами чуття👀
Очам завжди потрібен відпочинок. Навіть якщо ви не відчуваєте втоми в очах, проте після дня за комп’ютером або напруженої роботи ваші очі втомлюються, і вони вже не можуть функціонувати настільки ж добре, як на початку дня.
Щоб цього не траплялося, протягом дня бажано робити гімнастику для очей, яка допомагає очам розслабитись.
🧑‍⚕ Існують спеціальні комплекси вправ при короткозорості, далекозорості, астигматизмі - їх легко знайти в мережі, а в цьому матеріалі пропонуємо базовий варіант, корисний як для дитячих, так і для дорослих очей.
Як і з будь-якими тренуваннями, тут важлива регулярність.
👆 Зауважимо лише, якщо є значні порушення, краще проконсультуватися з офтальмологом. Лікар призначить певний комплекс вправ в кожному конкретному випадку.
☝️ Щодо дітей, то робити зарядку малюк повинен свідомо, школярі цілком здатні впоратися самостійно.
👧 Малюкам краще буде займатися разом з батьками, а ще можна перетворити процес на гру.
Скільки разів робити гімнастику впродовж дня - тут немає суворих рекомендацій. Наприклад, в моменти інтенсивних зорових навантажень, при роботі за комп’ютером, читанні, в ідеалі треба робити перерви на гімнастику кожні 40-60 хвилин.
Але не забувайте, що гімнастика для очей - це профілактика, і діє вона лише в комплексі з необхідними засобами лікування. Тому щорічний офтальмологічний огляд - обов’язково, особливо якщо у дитини наявна спадкова схильність.
✅ Масаж для очей. Трьома пальцями кожної руки легко натисніть на верхні повіки, через 1-2 секунди зніміть пальці з повік. Повторіть 3 рази. Покращує циркуляцію внутрішньоочної рідини.
✅ Ближче-далі. Виберіть точку, яка знаходиться близько біля вас і точку, яка знаходиться далеко, можна за вікном. Фокусуйтеся на них по черзі протягом хвилини.
✅ Малюйте в думках. Найприємніша вправа для очей – закрийте їх на кілька хвилин і уявіть щось приємне. А якщо потерти долоні рук, щоб вони стали теплими і прикрити ними очі, схрестивши пальці на середині чола, то це дасть ще і максимальне розслаблення.
✅ Велике коло. Голова повинна залишатися нерухомою. Не кваплячись проведіть поглядом по колу спочатку за годинниковою стрілкою, а потім проти неї, відзначаючи кожну цифру. Важливо, щоб проведена поглядом лінія не обривалася і виходила рівною. Наприкінці просто поморгайте.
✅ Шторки. Швидко і без напруги моргайте протягом 2 хвилин. Це допоможе поліпшенню кровообігу в очах.
✅ Круглі очі. Не забувайте сидіти рівно. Спочатку міцно зажмурте очі на 5 секунд, потім широко відкрийте і округліть їх. Повторюйте 8-10 разів. Зміцнює м’язи повік, покращує кровообіг, сприяє розслабленню м’язів очей.
✅ Малюйте носом. Уявіть, що до кінчика носа прикріплена ручка. Важливо, щоб при цьому ваші очі не напружувалися. Починайте рухати уявної ручкою в повітрі, ніби ви малюєте щось або пишете. Це допомагає відновити кровообіг голови і шиї, що безпосередньо впливає на зір.
✅ Рухи в сторони. Вам потрібно виконати очними яблуками рухи в наступних напрямках: вгору-вниз, вліво-вправо, прямо-вгору-прямо-вниз, прямо-вліво-прямо-вправо. Далі направте погляд на верхній лівий кут кімнати і плавно переведіть очі до нижнього правого і навпаки. Можна робити все не поспішаючи. По 7 повторень кожного руху.
✅ Крізь пальці. Долоні з витягнутими роз’єднаними пальцями повинні розташовуватися нижче рівня очей. Потім плавно повертайте головою вліво і вправо, при цьому дивіться удалину крізь пальці. Не затримуйте погляд на конкретних предметах. При правильному виконанні вправи створюється враження, ніби ваші руки рухаються.
✅ Якщо обмаль часу на комплекс вправ, то спробуйте застосувати правило «20–20–20»: кожні двадцять хвилин дивіться вперед на відстань 20 метрів упродовж 20 секунд. Найоптимальніша відстань між очима й екраном монітора — від 40 до 75см. Спробуйте також налаштувати розмір шрифту так, щоб очам було комфортно працювати.
👉 Для тих, хто любить літературу, рекомендують почергово читати електронні та друковані книги. Також можна зробити у книжках закладки з певною періодичністю для того, щоби вони нагадували, що час зробити перерву й подивитися у вікно.
💻 При роботі за комп’ютером потрібно пам’ятати наступне:
👉 Після кожної вправи слід хвилину посидіти із заплющеними очима.
👉 Стежте за рухами - амплітуда повинна бути максимальною.
👉 При постійній роботі за комп’ютером робіть невелику хвилинну перерву через кожні 40 хвилин, в крайньому разі, через годину.
❤ Ми бажаємо Вам здоров’я і відмінного зору🇺🇦🔎!
Гімнастика для очей