Категорія новин
👩‍⚕️ Профілактика діабету 2 типу та ускладнень, пов’язаних з діабетом, є головною темою останніх 2021-2023 років 🌐 Всесвітнього дня боротьби з діабетом під назвою «Доступ до медичної допомоги хворим на діабет». У 2023 році кампанія зосереджується на важливості знання свого ризику діабету 2 типу, щоб допомогти відстрочити або запобігти цьому стану, і підкреслює вплив ускладнень, пов’язаних з діабетом, важливість доступу до правильної інформації та догляду для забезпечення своєчасного лікування і управління.
📊 1 з 10 дорослих у всьому світі хворіють на діабет. Понад 90% мають діабет 2 типу. У багатьох випадках цукровий діабет 2 типу та його ускладнення можна відстрочити або запобігти шляхом прийняття та підтримки здорових звичок . Якщо діабет не виявити та не лікувати вчасно, він може призвести до серйозних та потенційно небезпечних для життя ускладнень.
👥 Фахівці ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ» рекомендують:
✔ Для людей, яким загрожує діабет 2 типу, важливо знати свій ризик і що робити для підтримки профілактики, ранньої діагностики та своєчасного лікування. (Дізнайтеся про свій ризик діабету 2 типу за допомогою наших інформаційних платформ).
✔ Для людей, які живуть з діабетом, обізнаність і доступ до правильної інформації та найкращих доступних ліків і інструментів для підтримки самообслуговування є життєво важливими для відстрочення або запобігання ускладнень.
✔ Для медичних працівників необхідний доступ до достатньої підготовки та ресурсів для раннього виявлення ускладнень і надання найкращої допомоги. Медичні працівники можуть оновити свою професійну освіту з діабету за допомогою безкоштовних курсів та семінарів ЦГЗ МОЗ України.
👉 Нагадуємо Вам про фактори ризику розвитку діабету 2 типу, зокрема:
📌 Діабет в сімейному анамнезі
📌 Надмірна вага
📌 Нездорове харчування
📌 Відсутність фізичної активності
📌 Збільшення віку
📌 Гіпертонія
📌 Етнічна приналежність
📌 Порушена толерантність до глюкози (IGT)*
📌 Гестаційний діабет в анамнезі
📌 Погане харчування під час вагітності
*Порушена толерантність до глюкози (IGT) − це категорія рівня глюкози в крові, що перевищує норму, але нижче порогу для діагностики діабету.
🙆‍♂️ Нездорові харчові звички та малорухливий спосіб життя, пов’язані з урбанізацією, є загальними факторами, що сприяють розвитку діабету 2 типу. Дослідження, проведені в США, Фінляндії, Китаї, Індії та Японії, свідчать про те, що зміна способу життя (досягнення здорової маси тіла та помірна фізична активність) може допомогти запобігти розвитку діабету 2 типу у людей із групи ризику.
📉 Зниження ризику діабету 2 типу передбачає збалансоване харчування та регулярну фізичну активність. Підтримання нормальної ваги має вирішальне значення, оскільки надмірна вага та ожиріння підвищують ризик. Навіть невелика втрата ваги може мати велике значення. Регулярні скринінги та обстеження , особливо для людей з одним або декількома факторами ризику, можуть виявити ранні ознаки та допомогти людям зробити необхідні зміни, щоб відстрочити або запобігти появі діабету 2 типу.
«Знайте свій ризик, знайте свою реакцію» − гасло кампанії 2023 року до Всесвітнього дня боротьби з діабетом