Категорія новин
Це день, який служить нагадуванням всьому прогресивному людству про те, що поширеність захворювання невпинно зростає. Вперше Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом був проведений IDF (Міжнародною діабетичною федерацією) і Всесвітньою організацією охорони здоров'я 14 листопада 1991 року для координації боротьби з цукровим діабетом у всьому світі. Дата обрана не випадково − 14 листопада день народження Фредеріка Бантінга, канадського фізіолога, котрий відкрив (спільно з Джоном Маклеодом) гормон інсуліну, за що отримав у 1923 році Нобелівську премію з фізіології та медицини.
Цукровий діабет характеризується стійким підвищенням рівня глюкози у крові, може виникнути у будь-якому віці і продовжуватися протягом всього життя. Чітко прослідковується спадкова схильність, однак реалізація цього ризику залежить від дії багатьох факторів, серед яких лідирують ожиріння, надмірне споживання цукру та гіподинамія.
Цукровий діабет (ЦД) настільки швидко поширюється на нашій планеті, що визнаний ВООЗ неінфекційною епідемією. За даними ВООЗ, сьогодні на цукровий діабет хворіють близько 400 мільйонів людей. За попередніми підрахунками до 2030 р. у світі ця цифра подвоїться. В Україні діабет займає 3-тє місце за поширеністю після серцево- судинних захворювань та онкопатології.
Завдячуючи діяльності IDF Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом охоплює мільйони людей по всьому світу і об'єднує діабетичні громади 145 країн з благородною метою підвищення обізнаності про цукровий діабет та його ускладнення.
Актуальність проблеми зумовлена тим, що збільшується захворюваність на ЦД. Встановлено, що число хворих на ЦД подвоюється через кожні 15 років. Масові скринінгові обстеження показали, що в розвинених країнах тяжкими формами ЦД страждає від 2 до 4% населення. Крім того, ще у 4 - 6% виявляються латентні або прикордонні форми діабету, що позначаються як «порушення толерантності до глюкози».
В дні боротьби з цукровим діабетом дуже важливою є загальнонаціональна освіта українців стосовно проблематики та серйозності цукрового діабету. З цього приводу проводяться різноманітні заходи (школа цукрового діабету для батьків та дітей, хворих на цукровий діабет, конференції, лекції, акції «День Цукрового діабету» та інше) для підвищення рівня освіти з цукрового діабету.
Важливо не забувати − щорічно помирає близько 5 млн людей в усьому світі внаслідок цукрового діабету.
Завжди необхідно пам’ятати, що при найменших симптомах захворювання необхідно звернутися до лікаря! Тільки своєчасно розпочате лікування може врятувати здоров’я і життя хворому!