Категорія новин
15 листопада проводиться Всесвітній день без алкоголю. Ці листопадові заходи у другий декаді місяця мають традиційний щорічний характер.
31% країн-членів ООН повідомляють про наявність національної стратегії з контролю за споживанням алкоголю та проведення профілактичних заходів. Надмірне вживання алкоголю може призвести до серйозних наслідків для здоров'я – більш ніж 200 захворювань, а також фізичних і психічних розладів. Навіть вживання алкоголю з раннього віку вважається соціально дозволеною практикою, що призвело до того, що в середньому на одну людину припадає 8,4 літра алкоголю на рік.
Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) заснувала 15 листопада як "Всесвітній день без алкоголю" з основною метою закликати людей, особливо підлітків і молодих людей у всіх регіонах світу, взяти на себе відповідальність за контроль над споживанням цієї речовини і донести до них інформацію про її небезпечні наслідки.
Глобальна інформаційна система з алкоголю та здоров'я (GISAH) є найважливішим інструментом для оцінки та моніторингу ситуації та тенденцій у сфері охорони здоров'я, пов'язаних зі споживанням алкоголю, шкодою, пов'язаною з вживанням алкоголю, та відповідними заходами політики в країнах. Шкідливе вживання алкоголю щороку призводить до смерті 3 мільйонів людей.