Категорія новин
Сьогодні, 15 листопада, у столиці - другий день Національного форуму з неінфекційних захворювань.
Як зазначила генеральна директорка ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ» - головна державна санітарна лікарка Тернопільської області Чайчук Оксана ❝другий день Форуму присвячений ефективній співпраці медичної спільноти задля раннього виявлення НІЗ та зміцнення здоров’я людей. І важливу роль у протистоянні НІЗ є промоція здоровʼя у громадах, інформування населення щодо профілактики неінфекційних захворювань. Адже повномасштабна війна змінила життя людей. Багато хто опинився в тяжких життєвих обставинах, стресових умовах, обумовлених втратою близьких людей, перебуванням під постійними бомбардуваннями, евакуацією та переміщенням далеко від дому. А неконтрольований стрес може призвести до втрати здоров’я та підвищення ризику виникнення НІЗ.
У боротьбі з неінфекційними захворюваннями є два важливих правила — профілактика та раннє виявлення❞.
В рамках другого дня Національного форуму з неінфекційних захворювань проведено публічну дискусію на тему: «Раннє виявлення НІЗ: як налагодити співпрацю для найкращого результату» з модераторкою дискусії, координаторкою з питань комунікацій та зміни поведінки Проєкту «Діємо для здоров`я» Брагою Мариною.
До дискусії долучились регіональні медичні експерти з координатором гуманітарного напряму проєкту «Діємо для здоровʼя» Дудіним Олегом.
За час проведення воркшопу кращих практик «Як створювати здорові громади, де раннє виявлення НІЗ лежить в основі» учасники Форуму опанували теми: «Мисливці за діабетом»; «Стань на варті свого серця»; «Здорові бібліотеки»; «Впровадження PEN протоколів: навчання сімейних лікарів та медсестер» тощо. До нього долучились
виконавчий директор Центру Громадянського Представництва «Життя» Купира Дмитро, координаторка проєктів БФ «Бібліотечна країна» Варламова Ірина та координатор із питань первинної ланки надання медичної допомоги проєкту «Діємо для здоров’я» Збанацький Владислав.
У своєму виступі пацієнт, який пережив інсульт розповів, як ми спільно можемо перемогти інсульт.
Спільно з Орабіною Тетяною, директоркою департаменту медичних послуг Міністерства охорони здоров’я України; Гусак Наталією, головою Національної служби здоров`я України; Збанацьким Владиславом, координатором з питань первинної ланки надання медичної допомоги проєкту «Діємо для здоров’я»; Паццелою Франческою Романою, консультанткою з питань інсульту, ВООЗ та Лебединцем Дмитром, членом правління ГО «Українське товариство інсультної медицини» провели публічну дискусію на тему «Лікування інсульту: як перейти від кількості до якості допомоги».
Панельна дискусія під час модерації координаторки проєкту «Всетурбота» з агенції One Health Карашівської Анни наочно продемонструвала, як створити інтегровану соціально-медичну послугу для забезпечення якісного життя вразливих категорій людей, пілотування та перспективи розвитку цієї послуги.
В рамках другого дня Національного форуму з неінфекційних захворювань учасникам представлено Презентації двох проєктів - «Турбота з народження вдома» та «Всетурбота».
У межах презентації проекту «Турбота з народження вдома» координатор медичної програми Секції охорони здоров'я, ЮНІСЕФ в Україні Кацитадзе Ігор зазначив, що спільна програма Міністерства охорони здоров’я України та ЮНІСЕФ передбачає впровадження універсально-прогресивної моделі домашніх візитів для покращення надання медико-соціальної допомоги родинам із дітьми від 0 до 3 років на первинній ланці.
Загалом, Національний форум з неінфекційних захворювань під гаслом «Плекаємо здоров'я українців разом» в умовах війни об'єднав національних та міжнародних експертів у сфері громадського здоров'я, лідерів думок медичного та громадянського суспільства України для підвищення обізнаності про НІЗ та протистояння НІЗ, передусім, вчасного виявлення та профілактики недуг у різних вікових, соціальних та поведінкових групах населення.
______
Участь в заході взяли: генеральна директорка ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ» - головна державна санітарна лікарка Тернопільської області Чайчук Оксана та директорка департаменту охорони здоров’я ТОВА Ярмоленко Ольга.
Захід відбувся за фінансової підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC).Переглянути сесію другого дня - 15 листопада можна тут - https://youtube.com/live/CV6WU9OG76g?feature=share
Додаткові картинки новин