Категорія новин
Як діяти у разі зникнення електрики?
🟦 Що підготувати на випадок відключення води, газу та електрики у квартирі та будинку в період війни? Як підготуватись до можливого відключення води? Як підготуватись до відключення електроенергії? Що має бути вдома? Що знадобиться у разі відключення газу?
Українці знають не з історії, що у воєнний час існує можливість залишитися без найнеобхіднішого.
ₚосійська сторона намагається зруйнувати критичну інфраструктуру України. На жаль, багато стратегічних об'єктів постраждали від ворожих ракетних ударів, тому українська влада радить громадянам, які проживають не тільки в регіонах, де ведуться активні бойові дії, а й по всій території країни, готуватися до можливих відключень води, світла та газу. З огляду на наближення зими багатьох хвилює питання, як вижити в квартирі без опалення, електроенергії та водопостачання. Жителі приватних будинків, підключених до інженерних комунікацій, також стурбовані цією ситуацією. Щоб зберегти життя собі та близьким у таких екстрених умовах, потрібно заздалегідь вжити деяких заходів.
Цей цикл матеріалів ДУ "Тернопільський ОЦКПХ МОЗ ", приурочений даній тематиці. Отож. Як діяти у разі зникнення електрики?
▪ Що має бути вдома? Тепер розглянемо як вижити, якщо відключили світло. У деяких областях влада проводить планове відключення електрики, так зване віялове, з метою розвантажити енергосистему України, яка ослаблена через руйнування частини електростанцій та підстанцій російськими ракетами. Також можливі аварійні вимкнення.
Незважаючи на неймовірні зусилля українських енергетиків, громадяни можуть будь-якої миті залишитися без світла. Головні питання, які спадають на думку при відключенні електроенергії, як бути без тепла та їжі. В цьому випадку можна покладатися на газові обігрівачі та газові плити. Навіть за відсутності централізованого газопостачання техніку можна підключити до балона. А як опалити житло і як приготувати їжу без газу та електрики.
▪ Без чого не обійтись?
Мешканці приватних будинків замість газового та електричного обігрівача можуть використовувати твердопаливний котел при відключенні електроенергії. Такі прилади працюють автономно, не вимагають підключення до системи централізованого газопостачання та електромережі. Відповідаючи на запитання, які печі на дровах можна використовувати в будинку, якщо відключили електрику, згадаємо традиційні дров'яні моделі, буржуйки, котли тривалого горіння. А сучасні екземпляри з плитою замінять звичайну варильну поверхню. На них зручно та легко готувати їжу, коли немає світла.
А що робити, якщо відключать газ та електрику у квартирі? У цьому випадку не можна встановити твердопаливний котел. Потрібні альтернативні джерела енергії, наприклад сонячні панелі, акумулятори або генератори. Останні перетворюють механічну енергію на електрику. Працюють на бензині, дизелі, газі. Здатні безперервно живити будь-які електричні прилади в квартирі та будинку протягом від 2 до 15 годин.
На замітку! Вирішивши придбати бензиновий чи дизельний генератор на випадок відключення електрики, ви не помилитеся, навіть якщо енергопостачання у вашому регіоні буде безперебійним. Таке джерело енергії стане у нагоді також у мирний час, коли відключають світло при проведенні ремонту енергомережі або відбувається аварія на підстанції в негоду.
▪ Що ще стане в нагоді?
При припиненні подачі електроенергії ми залишаємося не тільки без тепла і можливості приготувати їжу, також немає освітлення, доступу до дротового інтернету, не можна ввімкнути телевізор і комп'ютер, зарядити телефон та інші гаджети.
Якщо немає електрики в будинку чи в квартирі, вам допоможуть наступні пристрої та аксесуари⤵:
✔ свічки, ліхтарі, світильники на сонячній батареї, хімічні джерела світла – надійна альтернатива традиційним освітлювальним приладам. Перераховані вироби не потребують підключення до мережі. З їхньою допомогою у вас більше не виникне питання, як освітити будинок без електрики. Свічки можна використовувати в приміщенні, але не варто запалювати їх в закритому і погано вентильованому просторі, наприклад у невеликому підвалі. Інакше існує небезпека отруєння чадним газом;
✔ повербанки – зовнішні акумулятора, призначені для підзарядки телефонів, планшетів, ноутбуків, навушників, ліхтарів. Щоб правильно підібрати універсальні мобільні батареї, дивіться статтю «5 факторів вибору хорошого повербанку»;
✔ радіоприймачі – допоможуть знати останні новини;
рації – надійні засоби комунікації, які не залишать без зв'язку з близькими, коли розрядиться телефон, пропаде інтернет та мобільна мережа;
✔ портативні сонячні батареї: перетворюють промені сонця на енергію. Їх зручно використовувати в якості зарядних пристроїв для різних гаджетів, коли звичайні повербанки розрядяться;
портативні електростанції – сучасні альтернативні джерела енергії, за допомогою яких можна зарядити смартфон, ноутбук, повербанк, смарт-годинник, акумуляторний ліхтар, квадрокоптер та іншу техніку;
✔ акумулятори холоду – елементарні охолоджувальні пристрої, які мають вигляд контейнерів, наповнених спеціальною рідиною або гелем із великою теплоємністю. Такі невеликі охолоджувальні елементи доцільно помістити в холодильники, морозильні камери та скрині. Навіть за тривалої відсутності електрики подібні холодоелементи допоможуть зберегти оптимальну температуру всередині холодильної техніки і попередять псування продуктів.
Увага! Щоб підготуватися до відсутності світла, зберіть речі першої необхідності в одному місці. Тоді все, що може знадобитися у надзвичайній ситуації, легко буде знайти навіть у повній темряві.
Як діяти у разі зникнення електрики?