Категорія новин
• Винайдення антибіотиків значно знизило захворюваність і смертність від бактеріальних інфекційних хвороб. Та кілька десятиліть по тому людство стикнулося з новим викликом – антибіотикорезистентністю. Так називають стійкість бактерій до антибактеріальних препаратів (антибіотиків). Водночас люди і тварини стійкими до збудників хвороб не стають. І це – один із найбільш серйозних викликів для систем охорони здоров’я в усьому світі, нових антибіотиків за останні десятиліття майже не з’явилося.
☝Збільшуються і ризики виникнення інфекційних ускладнень у пацієнтів після проведення оперативних втручань: наприклад, трансплантації органів чи кесаревого розтину. Антибіотикорезистентність, а точніше інфекційні хвороби, спричинені бактеріями з резистентністю, збільшують терміни перебування пацієнтів у лікарнях, зростання медичних витрат та смертність.
• З кожним роком лікувати бактеріальні інфекційні хвороби (до прикладу, пневмонію чи туберкульоз) стає все складніше. Уже зовсім скоро нераціональне використання антибіотиків може призвести до того, що інфекційні хвороби, які наразі швидко і без наслідків лікуються антибактеріальними препаратами, можуть стати смертельно небезпечними. І від цього не застрахована жодна країна світу.
🔎Як виникає резистентність❓
• Коли ви вживаєте антибіотик, завжди є ризик того, що деякі бактерії стануть стійкими до нього. Ліки вбивають більшість збудників хвороб, проте невелика група все ж може встояти. Вони ростуть і поширюються, а іноді можуть навіть передавати таку стійкість іншим бактеріям.
🔎Коли збільшуються ризики розвитку резистентності❓
• Вживання антибіотиків, коли це насправді не потрібно, наприклад, під час вірусних інфекцій – найбільший чинник, що сприяє розвитку резистентності. Антибіотики не діють на віруси. Тож коли ви починаєте приймати антибіотик при ГРВІ, ви і не лікуєте захворювання, і підвищуєте ризик антибіотикорезистентності.
Також цей ризик зростає і при недотриманні режиму прийому ліків в ситуаціях, коли вони потрібні. Якщо ви припините приймати антибіотики занадто рано, ви можете не вбити всі бактерії, а ті, що не були вбиті, можуть стати стійкими, що ускладнить подальше лікування.
🔎Що можна зробити, щоб запобігти розвитку резистентності до антибіотиків❓
• Дотримуйтеся правил гігієни. Регулярне миття рук – один з найкращих способів видалення мікробів та профілактики хвороб. Не порушуйте правил безпеки харчових продуктів (ретельно мийте і термічно обробляйте продукти). Вакцинуйтеся самі та вакцинуйте дітей. Чим менше ви хворієте, тим менше ризиків виникнення станів, які потребуватимуть прийому антибіотиків. Відповідально ставтеся до приймання антибактеріальних препаратів.
Дотримання рекомендацій лікаря – найкращий спосіб запобігти резистентності⤵️
✅ Не приймайте антибіотик для лікування вірусних інфекцій.
✅ Не зберігайте залишок антибіотиків на випадок наступної хвороби.
✅ Не займайтеся самолікуванням – приймайте антибіотики виключно за призначенням лікаря.
✅ Дотримуйтеся режиму приймання антибіотиків.
✅ Завершіть повний курс лікування, навіть якщо почуваєтеся краще.
✅ Ніколи не приймайте антибіотики, призначені іншим особам і не давайте свої – тим, кому їх не призначав лікар.
Міністерство охорони здоров'я України
Лікуйтеся відповідально 💊!
🔵 Чим небезпечна стійкість до антибіотиків і як її уникнути
Додаткові картинки новин
🔵 Чим небезпечна стійкість до антибіотиків і як її уникнути
🔵 Чим небезпечна стійкість до антибіотиків і як її уникнути
🔵 Чим небезпечна стійкість до антибіотиків і як її уникнути
🔵 Чим небезпечна стійкість до антибіотиків і як її уникнути