Категорія новин
🤷‍♀️ Незважаючи на те, що ми живемо в XXI столітті, статистика про факти насильства щодо жінок є невтішною. ☝️Більше того, можна навіть з упевненістю стверджувати, що офіційні дані про це не відображають реальний масштаб проблеми.
📝 Причин є декілька. Це і ❌ відсутність систематичних досліджень з цього питання, і 😶замовчування проблеми самими жертвами через страх, сором чи забобони. Загалом зібрані 📊 дані свідчать про те, що 33,4% жінок хоча б раз у житті зіткнулися з насильством щодо себе, в тому числі фізичним. 20% жінок є жертвами зґвалтування чи спроб зґвалтування.
🧏 Враховуючи, що частка жінок серед населення світу складає близько 49,7%, що становить трохи більше 3 мільярдів, то стає зрозумілим наскільки великі 📈 ці показники. 😔 Насильство щодо жінок і дівчаток є одним з найбільш поширених порушень прав людини в сучасному світі, з яким надзвичайно важко боротися і яке має катастрофічні наслідки.
🟠 Воно проявляється у фізичні, сексуальні та психологічні формі, зокрема:
📌 насильство з боку партнера (побиття, психологічне насильство, зґвалтування в шлюбі, вбивство);
📌 сексуальне насильство і домагання (🔸зґвалтування, 🔸насильницькі статеві акти, 🔸небажані сексуальні аванси, 🔸сексуальне насильство над дітьми, 🔸примусові шлюби, 🔸вуличні домагання, 🔸переслідування, 🔸кіберпереслідування);
📌 торгівлю людьми (рабство, сексуальна експлуатація);
📌 дитячі шлюби.
😠 Насильство щодо жінок явище складне, багатогранне. Воно проявляється в абсолютно очевидних фактах, і завуальовано під вже звичними для нашого життя явищами. ☝️Але ніяке насильство не проходить безслідно. Щоб викоренити це остаточно, потрібні всеосяжні заходи, що мають суспільний характер і закріплені законодавчо.
💁 Сьогодні у світі відзначається Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок