Категорія новин
⚡️В Європі поширеність ожиріння досягла масштабів епідемії. За останні два десятиліття вона збільшилась втричі. На ожиріння страждають приблизно 150 мільйонів дорослих (20% населення) та 15 мільйонів дітей і підлітків (10% цієї категорії населення).
📑 За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я більш ніж 50% європейців та європейок живуть із зайвою вагою. Приблизно 23% жінок та 20% чоловіків європейського регіону мають ожиріння.
🍃 Ожиріння – це складне захворювання, що включає надмірну кількість жиру в організмі. Ожиріння – це не лише косметична проблема. Це медична проблема, яка збільшує ризик інших захворювань та проблем зі здоров’ям, таких як хвороби серця, цукровий діабет, високий кров’яний тиск та деякі види раку.
👩‍⚕️ Існує багато причин, чому деяким людям складно уникати ожиріння. Зазвичай ожиріння виникає внаслідок поєднання успадкованих факторів у поєднанні з навколишнім середовищем та вибором дієти і фізичних вправ.
Хороша новина полягає в тому, що навіть помірне схуднення може покращити або запобігти проблемам зі здоров’ям, пов’язаним із ожирінням. Зміна дієти, збільшення фізичної активності та зміни поведінки можуть допомогти вам схуднути. Ліки, що відпускаються за рецептом, та процедури зниження ваги – це додаткові варіанти лікування ожиріння.
👆 Психологічні проблеми: не всі причини ожиріння обумовлені фізіологією людини! Його психіка відіграє важливу роль, для появи зайвої ваги. Порушення сну, негативні емоції, часті стреси можуть сприяти посиленню апетиту і спонукати до збільшеного прийому їжі, що веде до набору зайвої ваги. Вирішивши хоча б частково проблему, пов'язану з психологічним аспектом ожиріння, можна запобігти набору маси тіла.
☝ Але найкраща стратегія боротьби з проблемою – гра на упередження. Тому у цій статті ми розкажемо про профілактику ожиріння.
🍃 Профілактика дорослого ожиріння🧩
З метою профілактики ожиріння фахівці Тернопільського обласного центру контролю та профілактики хвороб рекомендують:
✅ Їжте більше «хороших» жирів та менше «поганих».
Гарні новини: не весь жир шкідливий. Дослідження доводить, що вживання корисних жирів, наприклад, поліненасичених, може покращити рівень шкідливого холестерину та знизити ризик ожиріння.
✅ Вживайте менше обробленої та солодкої їжі🧩
Нутриціологи виявили, що вживання обробленої їжі призводить до підвищеного ризику ожиріння. Така їжа багата на жир, сіль та цукор – «друзів» переїдання.
✅ Їжте більше фруктів та овочів🧩
Дорослим треба вживати від 5 до 9 порцій овочів та фруктів на день. Якщо ви наповните ними тарілку, зможете і тримати калорії під контролем, і уникнути переїдання.
✅ Їжте багато дієтичної клітковини.
Вона грає важливу роль у підтримуванні здорової ваги. Дослідження 2012 року показало, що люди, які вживали клітковину тричі на день протягом 12 тижнів, скинули 5% маси тіла.
✅ Вживайте продукти з низьким глікемічним індексом🧩
Глікемічний індекс показує, як швидко продукт підвищить рівень цукру у вашій крові. Якщо ви вживатимете продукти з низьким індексом, ваш цукор буде стабільнішим.
✅ Заохочуйте родину правильно харчуватися.
Не лише дітям потрібно відчувати підтримку родини. Пригощайте сім’ю корисними стравами та запрошуйте займатися разом спортом.
✅ Регулярно аеробна активність – шлях до стрункості і бадьорості🧩 ❗
👉 Центр з контролю та профілактики захворювань у США рекомендує дорослим щотижня присвятити 150 хвилин помірним кардіо (ходіння пішки – саме те) чи 75 хвилин – інтенсивним навантаженням.
✅ Займайтеся силовими тренуваннями🧩
Крім аеробної активності ВООЗ рекомендує двічі на тиждень силові вправи на всі головні м’язи.
✅ Намагайтеся не стресувати🧩
Вчені довели, що стрес змушує мозок змінювати харчові звички та провокує вживати більше калорійної їжі. «Заїдання» стресу – зовсім не міф❗
✅ Плануйте свої страви та бюджет🧩
Набагато легше йти до магазину, коли у вас є план. Якщо ви матимете список покупок та обмежену кількість грошей, зможете не піддатися спокусі купити щось шкідливе.
☝ Правильна вага дуже важлива для здоров’я вашого організму. Навіть за маленькі зміни, такі як вживання більшої кількості овочів чи походи у спортзал, ваше тіло скаже вам «дякую».
☝ Пам'ятайте: зменшуючи вагу, ви знижуєте ризик великої кількості захворювань, таких як - цукровий діабет, атеросклероз, артеріальна гіпертензія, інсульт, інфаркт міокарда та покращуєте якість свого життя!
Профілактика ожиріння