Категорія новин
В рамках заходів, присвячених Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом, стартував інформаційний проєкт ДУ «Тернопільський обласний ЦКПХ МОЗ» «Знати, щоб жити!» з підвищення обізнаності про епідемію СНІДу, викликаної поширенням ВІЛ-інфекції, протидії стигмі та дискримінації, а також пропаганди здорового способу життя.
Сьогодні, 28 листопада, інформаційно-просвітницьку зустріч проведено у ПФНЗ «Медичний коледж» зі студентами першого і другого курсів. Її відкрила Харченко Наталія, завідувачка відділу промоції здорового способу життя ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».
Спікерами заходу були:
☛ Зот Галина, лікар-методист відділу промоції здорового способу життя ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»;
☛ Заяць Софія, завідувачка спеціалізованого амбулаторно-поліклінічного відділення профілактики та лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу Комунального некомерційного підприємства «Тернопільський обласний медичний центр соціально-небезпечних захворювань» Тернопільської обласної ради;
☛ Лазар Олег, Голова Правління Благодійної організації «Тернопільське благодійне товариство «Благодійної організації Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД».
Вони презентували тематичні доповіді щодо захворюваності, розповсюдженості, лікування та профілактики (доконтактної та постконтактної) ВІЛ-інфекції/СНІДу в області, а також соціальний ролик на актуальну тему, як вберегтись від ВІЛ-інфекції/СНІДу. Адже через війну епідеміологічна ситуація в Україні погіршилася і ризики інфікування ВІЛ-інфекції/СНІДу зростають. А такі захворювання як ВІЛ-інфекція потребують постійного контролю, включення та забезпечення медичними препаратами.
В аудиторії панувала максимальна відкритість – звучало багато питань з даної тематики та ґрунтовних фахових відповідей спікерів. Зі студентами поділились своїми життєвими історіями.
Студенти не залишилися осторонь піднятих проблемних питань і всім студентським активом пройшли анкетування на виявлення знань підлітків про ВІЛ/СНІД (результати яких оприлюднимо пізніше), а також анонімне та безкоштовне тестування на ВІЛ-інфекцію, вірусні гепатити тощо.
Фахівці відділу промоції здорового способу життя роздали присутнім спеціально підготовлені буклети, які містять профілактичний матеріал, а також засоби контрацепції. Аби застерегти та проінформувати молодь, привернути увагу до проблеми ВІЛ/СНІДу, яка за своєю руйнівною силою не має собі рівних.
Кожен свідомий студент задумався над тим, що проблема ВІЛ/СНІДу та проблема боротьби зі СНІДом - це спільна суспільна справа.
______
Інформаційно-просвітницька зустріч проведена в рамках відзначення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом та комунікаційної кампанії з підвищення обізнаності про епідемію СНІДу, викликаної поширенням ВІЛ-інфекції, протидії стигмі та дискримінації, яка реалізується за підтримки
Попередження поширення ВІЛ/СНІДу серед молоді – один з найважливіших пріоритетів щодо боротьби з епідемією та профілактики ВІЛ/СНІДу.
Важелем впливу на стримування епідемії є профілактична діяльність, а запорукою запобігання захворюванню – уникнення ін’єкційної наркоманії, ризикованої сексуальної поведінки, формування цінностей здорового способу життя серед підлітків.
Інформаційно-просвітницькі зустрічі реалізуються за підтримки Тернопільського обласного центру контролю та профілактики хвороб.
#здоровіші_разом#здоровішіразом#ЗдоровішіРазом#Захищені #Всесвітній_день_боротьби_зі_СНІДом#ВсесвітнійденьборотьбизіСНІДом
Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб Тернопільський обласний медичний центр соціально-небезпечних захворювань «100% життя» - Мережа ЛЖВ БО "Тернопільське благодійне товариство БО " Мережа людей, які живуть з ВІЛ
Додаткові картинки новин