Категорія новин
Сьогодні, 1 грудня, у Всесвітній день боротьби зі СНІДом та в рамках інформаційного проєкту ДУ «Тернопільський обласний ЦКПХ МОЗ» «Знати, щоб жити», відбулася інформаційно-просвітницька акція «Попереджений - захищений».
Її організатором виступила Державна установа «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» спільно з партнерами - КНП «Тернопільський обласний медичний центр соціально-небезпечних захворювань» Тернопільської обласної ради та Благодійною організацією «Тернопільське благодійне товариство «Благодійної організації Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД».
Впродовж інформаційно-просвітницької акції усі бажаючі мали можливість перевірити своє здоров’я на небезпечні інфекції. Лікар амбулаторно-поліклінічного відділення КНП «Тернопільський обласний медичний центр соціально-небезпечних захворювань» Тернопільської обласної ради Чапльовська Ольга проводила анонімне і безкоштовне тестування на ВІЛ-інфекцію, вірусні гепатити та сифіліс.
Фахівці відділу промоції здорового способу життя не лише спілкувались про ВІЛ-інфекцію/СНІД, а й проводили роботу щодо формування навичок здорового способу життя серед громадян, особливо серед молоді.
Також у холі торгово-розважального центру ТРЦ «Подоляни» діяла стенд-виставка інформаційно-просвітницької літератури, розробленої Тернопільським обласним центром контролю та профілактики хвороб МОЗ та також МОЗ України.
Як зазначила завідувачка відділу промоції здорового способу життя ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ України» Харченко Наталія, «захід ініційований Тернопільським обласним центром контролю та профілактики хвороб є приводом для широкого інформування про проблематику ВІЛ/СНІДу та заходи профілактики. Адже знання - можуть захистити».
___
Висловлюємо вдячність за сприяння в організації та активну участь в заході Чубак Тетяні, директорці БФ «Подоляни»; Заяць Софії, завідувачці спеціалізованого амбулаторно-поліклінічного відділення профілактики та лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу КНП «Тернопільський обласний медичний центр соціально-небезпечних захворювань» ТОР та Олегу Лазару, голові Правління Благодійної організації «Тернопільське благодійне товариство «Благодійної організації Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД».
Довідково
• Епідемію ВІЛ/СНІД фахівці визнають як першу у відомій історії людства дійсно глобальну епідемію. Провідні спеціалісти визначають у наш час ВІЛ/СНІД як «глобальну кризу здоров'я». З метою продовження боротьби з ВІЛ/СНІД та викорінення епідемії ВІЛ/СНІД як загрози громадському здоров'ю одним із завдань в списку Цілей сталого розвитку - є ліквідація ВІЛ/СНІД до 2030 року.
• Кількість випадків ВІЛ-інфікованих в Україні щороку зростає. На 1 листопада 2023 року встановлено 158 803 випадків ВІЛ-інфекції і 48 908 випадків СНІДу, з них 9 769 випадків ВІЛ і 2 738 випадків СНІДу зареєстровано у 2023 році.
• На Тернопільщині перебувають на обліку з діагнозом ВІЛ-інфекція 987 осіб, серед них - 13 дітей (які народжені ВІЛ-інфікованими матерями, котрі перебувають на сероепідмоніторингу 18 місяців).
Приймають антиретровірусну терапію 815 осіб.
Турбота про здоров'я - твій вклад в Перемогу!
#здоровіші_разом#здоровішіразом#ЗдоровішіРазом#Захищені #Всесвітній_день_боротьби_зі_СНІДом #ВсесвітнійденьборотьбизіСНІДом
☛ Передрук та інше використання матеріалів дозволяється за умови посилання на сайт www.ockph.te.ua чи FB сторінку ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».
Додаткові картинки новин