Категорія новин
Через те, що ₚосія продовжує тероризувати мирне населення й нищити нашу енергетику, українці завчасно готуються до зими й обладнують домівки генераторами, пічками й іншими нагрівальними приладами. Та перш ніж придбати таке обладнання, зверніть увагу й на ризики, які може спричинити його використання. Одна з небезпек — отруєння чадним газом. Як надати першу допомогу при отруєнні, розповідають фахівці Тернопільського обласного центру контролю та профілактики хвороб.
При підозрі на отруєння чадним газом необхідно вимкнути всі газові прилади, провітрити приміщення й негайно викликати швидку медичну допомогу за телефоном «103».
До приїзду швидкої допомоги необхідно вивести постраждалого на свіже повітря та надати йому першу долікарську допомогу:
⓵ ліквідувати перешкоди до вільного дихання: розстебнути верхній одяг, штани, комір сорочки, зняти ремінь;
⓶ на голову і груди постраждалого необхідно покласти холодний компрес і змочений холодною водою шматок тканини, рушника, носової хустинки;
⓷ піднести до носу постраждалого ватку з нашатирним спиртом для стимуляції у нього дихальних рухів, але обережно, щоб не завдати опіків дихальним шляхам;
⓸ при можливості дати постраждалому подихати киснем із кисневої подушки;
⓹ дати гарячу міцну каву чи чай, зробити розтирання та зігрівання тіла постраждалого;
⓺ не давати постраждалому засинати;
⑦ за відсутності у постраждалого дихання розпочати штучне дихання «рот до роту»!!
Отруєння виникають і внаслідок використання генераторів.
Отруєння чадним газом небезпечне для всіх, втім маленькі діти, вагітні жінки та люди з хронічними хворобами серця чи органів дихання – найбільш вразливі.
Дотримуйтесь правил користування газовими приладами, в разі небезпеки - телефонуйте аварійній газовій службі за номером 104.
Ми живемо у складний воєнний час, який і так випробовує нас на міцність. Бережімо своє здоров'я та здоров'я рідних!