Категорія новин
💁Насамперед потрібно самостійно усунути дію подразливих алергенів. Під час нападу людину треба звільнити від одягу, що стискує, щоб рухи грудної клітки були вільні. Але в домашніх умовах причину захворювання не можна усунути. Якщо це відбулось вперше, то можна прийняти протиалергічні засоби, які допоможуть лише зняти епізод загострення алергії.
☝️АЛЕ ПОПЕРЕДЖАЄМО❗ Не займайтеся самолікуванням ! Терміново звертайтеся до лікаря.
👨‍⚕Лікар-пульмонолог призначить медикаментозну терапію, яка може включати не лише антигістамінну, а й бронхолітичну, протизапальну, а також симптоматичну терапію за показаннями.
💁‍♀️Для збереження свіжого повітря в приміщенні лікарі рекомендують використовувати атмосферні очищувачі.
🤔Чи є фактори (крім вдихання алергенів), які можуть спричинити загострення бронхіальної астми❓
💁‍♂️Так. Безумовно, вони є. Перерахуємо основні:
🔹 респіраторні вірусні інфекції;
🔹 неадекватне фізичне навантаження;
🔹 метеофактори ( погодні та атмосферні впливи)
🔹 вдихання токсичних речовин.
🤔Що потрібно робити для надання першої допомоги при нападі бронхіальної астми❓
📌 Один із найперших способів надання допомоги при раптовому нападі астми – це використання мініінгалятора – швидкодіючого бета-антагоніста (бронхолітик, що знімає спазм), який розслаблює мускулатуру в ділянці дихальних шляхів. Він відновить надходження повітря до дихальної системи. А вже після цього необхідно терміново звернутися до лікаря.
📌 Щоб передбачити загрозу нової бронхіальної атаки, що наближається, важливо самостійно вести добовий моніторинг пікової швидкості видиху. Хворий це здійснює за допомогою приладу пікфлоуметр, який показує стан прохідності дихальних шляхів.
👩‍🏫Пікфлоуметр – портативний пристрій для вимірювання швидкості повітря під час видиху.
🤔Чи можна вилікувати бронхіальну астму❓
💁Можна досягти тривалої ремісії хвороби та уникнути важких ускладнень, якщо дотримуватись всіх рекомендацій лікаря та проводити постійний контроль стану свого здоров’я.
👩‍⚕Лікування бронхіальної астми