Категорія новин
Нехай кожен день на вашому столі будуть сезонні овочі, фрукти і ягоди. Стануть в нагоді і домашні вітамінні заготовки.
Свіжі і приготовані овочі містять вітаміни і рослинну клітковину, яка сприяє виведенню токсинів. До сезонних овочів гарбузів, моркви, буряків, редьки, капусти, цибулі, часнику варто додавати і парникові овочі та зелень, хоча вони і поступаються ґрунтовим за змістом корисних речовин. Їжте яблука, груші, а також привізні фрукти. Особливо корисні ківі, цитрусові, гранат і авокадо.
Хороше джерело зимових вітамінів – журавлина. Вона багата вітаміном С і вітаміном РР, який сприяє засвоєнню аскорбінової кислоти, має антиоксидантні властивості.
Що стосується заморожених фруктів і ягід, то в процесі заморозки в них залишається близько 90 % вітамінів. Але вживати і готувати з них страви потрібно відразу після розморожування.
Суха або заморожена зелень, заготовлена з осені, так само корисна, як і свіжа. До речі, зелень і зелену цибулю можна вирощувати в домашніх умовах (на підвіконні).
Їжте квашену капусту. Це багате джерело вітамінів С, К, групи В, мікро-і макроелементів.
У зимовий сезон забезпечте свій раціон білком. Їжте рибу, курячі яйця, яловичину, м’ясо птиці, молочні продукти, квасолю.
Бажано зменшити вживання солодощів, бо цукор знижує здатність клітин імунітету протистояти шкідливим патогенам.
Взимку не варто дотримуватись якихось дієт: організму потрібна достатня кількість енергії.