Категорія новин
Достатня щоденна фізична активність – одна з основних складових здорового способу життя, нарівні з правильним харчуванням і відсутністю шкідливих звичок. Фізична активність зменшує ризик появи багатьох неінфекційних захворювань. Вона корисна для підтримки здоров’я серця, мозку та всього організму людини. Фахівці Тернопільського обласного центру контролю та профілактики хвороб підготували для вас кілька корисних порад.
Виходьте на прогулянки.
Це покращить роботу серцево-судинної системи та допоможе підготувати судини до зміни температур. Водночас прогулянки на вулиці знижують стрес та сприяють синтезу вітаміну D, що дуже нам необхідний в холодну та темну пору року.
Правильно обирайте одяг.
Не одягайте дуже багато речей, перш за все — вам має бути зручно.
Краще, щоби до тіла щільно прилягав один шар одягу — до прикладу, термобілизна. Поверх нього — вільне вбрання. Така комбінація створить шар повітря, що грітиме тіло.
Використовуйте кожну можливість, щоби бути активними.
Підіймайтесь сходами замість ліфта (і під час вимкнення ліфта ви там точно не застрягнете), виходьте на одну зупинку раніше.
Прибирайте вдома.
Миття вікон та підлоги, розкладання продуктів в холодильнику — це все також допомагає бути активними.
Не забувайте, що будь-яка фізична активність краща, ніж її відсутність.
Варто використовувати будь-яку можливість, щоб залишатися фізично активним навіть узимку: можна ходити сходами замість їздити на ліфті, записатися в басейн. Усе це не тільки знижує ризики гострих респіраторних захворювань, а й тримає тіло в тонусі та допомагає зберегти гарний настрій. Окрім того, зима – найкращий час, щоб почати загартовувати організм або ходити в лазню.
Щоб захистити себе від негативного впливу зміни погоди та похолодання, варто, перш за все, звести до мінімуму шкідливі звички, а краще взагалі позбутися їх.
Усім дорослим рекомендовано мати 30 хв помірної фізичної активності в день. Найважливіше — це розпочати. Якщо вам важко, робіть прості вправи: нахили, присідання, рухи руками та ногами, танцюйте або грайте з дітьми. Навіть звичайні хатні справи можуть стати для вас способом поліпшити своє здоров’я.
Позитивний настрій і оптимізм грають важливу роль в активному способі життя. Спробуйте знаходити радість у повсякденних речах, прагніть до нових досягнень та не забувайте сміятися.
Завдяки цим практичним порадам ви зможете залишатися активними у будь-якому віці. Активне життя не тільки поліпшує фізичне здоров'я, але і робить наше життя більш насиченим та цікавим незалежно від того, скільки вам років.