Категорія новин
Для профілактики повторного інсульту дуже важливо перебувати під постійним наглядом лікаря та відвідувати суміжних фахівців. Дуже важливо перевірятись у офтальмолога для огляду очного дна. Це допоможе виявити гіпертонічну ангіопатію та інсульт на ранній стадії. Необхідно періодично робити ЕКГ та здавати загальний аналіз крові для визначення ризику утворення тромбів, рівень зсідання, а також біохімічний аналіз ліпідного профілю, рівня вмісту глюкози, «поганого холестерину» в крові.
🧠 Один із чотирьох пацієнтів, які вижили після інсульту, переживають другий удар. Але у 80% можна запобігти повторному інсульту.
⚡️ Щоб знизити ризик повторного інсульту, потрібно співпрацювати з лікарем та спільно розробити план вторинної профілактики, який має включати:
▪ постійний контроль та керування підвищеним кров’яним тиском;
▪ контроль холестерину;
▪ зниження рівня цукру в крові;
▪ активний спосіб життя та спеціально підібрані фізичні вправи (не менше 30 хвилин на день);
▪ повноцінне здорове харчування. Правильно підібрана дієта (максимум овочів, фруктів та молочної продукції) після першого ішемічного інсульту допомагає привести вагу в норму, знизити рівень холестерину та забезпечить організм усіма необхідними вітамінами та мінералами, щоб запобігти повторному удару;
▪ обов’язково відмовитися від шкідливих звичок: куріння, алкоголь;
▪ прийом препаратів для зниження тиску, управління миготливою аритмією та прийом медикаментів, що знижують ймовірність формування згустку (антиагреганти або антикоагулянти).
👆Ваш сімейний лікар допоможе запобігти інсульту шляхом скринінгу, діагностування та оцінки ризику первинного або повторного інсульту. Сімейний лікар та невролог розроблять чіткий план лікування, харчування, фізичної активності та нададуть рекомендації щодо режиму праці та відпочинку, призначать комплексну терапію для профілактики інсульту.
❤ Ми бажаємо Вам здоров’я!
Як уникнути повторного інсульту🧠?