Категорія новин
Мінлива і примхлива погода завжди мала вплив на людину. Вітер, туман, дощ і т.д. впливає на все більшу кількість людей. Давайте розберемося, як впливає погода на самопочуття людини. Звідки береться така залежність, і хто схильний до неї найбільше?
Насправді багатьом людям властива метеочутливість. Такі люди відчувають легке нездужання. Варто також відрізняти метеочутливість від метеозалежності. Метеозалежні люди набагато серйозніше переносять зміну погоди. Вони схильні до різких перепадів настрою і погіршенням самопочуття. У такий період у метеозалежних людей можуть навіть загострюватися різні захворювання. Така реакція на погоду є порушенням адаптації людини до умов навколишнього середовища.
На зміну погоди у багатьох людей болить голова, з`являється денна сонливість у деяких навпаки безсоння, сильна стомлюваність і поганий настрій. У сердечників в цей період можуть бути болі в серці, може скакати артеріальний тиск. Також при зміні погоди у багатьох людей болять суглоби і ниють минулі травми, особливо якщо це переломи. Відчувають перепади погоди і люди після операції, турбують таких людей особливо місця, які зазнали хірургічного втручання.
У великих містах природні умови мають більший вплив на людей, ніж в сільській місцевості. Смог у містах значно зменшує кількість ультрафіолетового випромінювання. А що й казати про шкідливі домішки, вихлопні гази і високу вологість.
На чутливість до погоди найбільше впливає - стать, вік, спадковість і загальний стан здоров`я. Жінки більше схильні до зміни погоди, ніж чоловіки. Чотири фактори, що впливають на самопочуття людини - це ВІТЕР, МАГНІТНІ БУРІ, ТЕМПЕРАТУРА і СВІТЛО.
Дефіцит світла сильно впливає на людину, це проявляється в перепадах настрою, почуття пригніченості і апатії. Це відбувається найчастіше в осінньо-зимовий період. Звичайно, штучне світло не замінить справжнє - сонячне, але все ж, хоча б так. Тому щоб уникнути появи депресії включайте більше світла в тих приміщеннях, де перебуваєте.
Температура повітря також впливає на стан людини. Особливо, у яких є захворювання судин (ВСД). А, як відомо вегето-судинна дистонія (ВСД) є у багатьох людей. Тому на таких людей негативно впливає, як спека, так і холод. Це може проявлятися в скачках тиску, головних і серцевих болях. Людям із захворюванням судин потрібно включати в щоденний графік фізичні навантаження. Можна звернути увагу на аеробні навантаження, вони насичують киснем клітини тіла. Ходьба, лижі, танці, біг, велосипед, плавання, будуть тренувати тонус судин, і знижувати метеозалежність.
У дні магнітних бур було б розсудливо зменшити фізичні та розумові навантаження. Більше спати і відпочивати. Метеозалежним людям в такі дні можна пити валеріану або пустирник. Також їсти потрібно їжу, яка легко засвоюється, щоб не перевантажувати шлунково-кишковий тракт.
Метеозалежні люди також сильно реагують на підвищену вологість повітря. Особливо сильно на вологу погоду реагують астматики і хворі серцево-судинними захворюваннями. Однак і досить здорові люди можуть відчувати слабкість і стомлюваність, в період підвищеної вологості. Звичайно, існує й інша крайність - це занадто сухе повітря в приміщеннях в період опалювального сезону. Перебуваючи в таких приміщеннях слизові оболонки, пересихають, що може посприяти вірусним захворюванням. Тому в квартирі або будинку потрібно використовувати зволожувачі повітря. У продажі є різні варіанти, можна вибрати будь-який, що підходить і за ціною і за якістю. Дешевшим варіантом буде посуд з водою, який можна поставити на підвіконня, вода поступово буде випаровуватися і зволожувати приміщення.
Також на самопочуття людей залежних від погодних умов впливає і вітер. Тому особливо у вітряні дні у метеозалежних людей погіршується стан здоров`я. Також в вітряну погоду посилюється занепокоєння, тривога і туга у людей з психічними захворюваннями.
Також на метеозалежних людей впливають перепади атмосферного тиску, що тягне за собою проблеми з артеріальним тиском. Настоянка елеутерококу допоможе людям зі зниженим артеріальним тиском в період зниження атмосферного тиску.
Як лікувати метеозалежність? В першу чергу потрібно вести здоровий спосіб життя. Сюди включається - правильне харчування, спорт, загартовування, відпочинок, сон. Також потрібно вживати додатково комплекси вітамінів і мінералів.
За будь-якої погоди ми бажаємо вам здоров'я !