Категорія новин
🌡️ Якщо прогноз погоди обіцяє “наближення холодного атмосферного фронту”, то схоже, що вранці буде важко прокинутися і встати, особа стає дратівливою і тривожною, і буде здаватися, що ні на яку активність просто сил немає. У такі періоди можуть загострюватися захворювання нирок і легень, починають нити суглоби.
● Звучить навіть трохи жорстоко, але в дощ і вітер потрібно все одно себе пересилювати і виходити з дому на прогулянку. Інакше Ви не зможете привчити організм до адаптації. Хоча б півгодинна прогулянка щодня повинна стати незмінним правилом. На свіжому повітрі кров активніше збагачується киснем, обмін речовин прискорюється.
● Вранці приймати контрастний душ. Тільки починати збільшувати різницю між температурою холодної та гарячої води поступово, кожен день потроху.
● Постарайся не переїдати, вживати менше важкої їжі і більше рослинної і молочної.
● Якщо у вас знижений тиск, частіше пийте апельсиновий сік і чай з лимоном.
● Зняти головний біль допоможе ефірне масло м'яти. Нанесіть пару крапель олії на ватний диск і легенько протріть скроні і лоб.
● Якщо “на погоду” ниють суглоби, допоможе зігріваюча мазь або тепла грілка.
✅ Як допомогти собі при високому атмосферному тиску?
🌩⚡ Наближення теплого фронту теж викликає у багатьох неприємні симптоми: головний біль, проблеми зі сном і увагою. Насамперед, це загрожує тим, хто страждає стенокардією, переніс інфаркт або має проблеми з тиском.
● У такі дні медики рекомендують перед їдою випивати трохи мінеральної води — солонуватої або з лимонним соком, свіжовичавленого соку з овочів або фруктів. Корисно включити в раціон страви з риби, сочевиці, буряка, а також морську капусту або печені яблука.
● Звичайний чай замінюйте трав'яним (липа, звіробій, ромашка, мати-й-мачуха, іван-чай, м'ята). Пити його хвилин через 15 після обіду і вечері.
● Перед сном варто прийняти розслаблюючу ванну з ефірними маслами м'яти або лаванди.
● Якщо у вас підвищується тиск, корисно пити чай з імбиром або імбирний сік з фенхелем. Він допомагає знизити рівень холестерину в крові і сприяє розрідженню крові.
✅ Як допомогти собі при магнітних бурях:
Цей період припадає “відчути на собі” багатьом, але перш за все — людям з серцево-судинними недугами. Це пов'язано з тим, що при коливаннях магнітного поля Землі кров курсує повільніше, рівень адреналіну і холестерину підвищується. Звідси підвищена дратівливість, втома, стомлюваність.
● На цей час старайтеся не призначати важливі справи, краще не сідати за кермо автомобіля і не виконувати роботу, пов'язану з увагою.
● Виключіть вживання спиртних і тонізуючих напоїв. Увечері можна прийняти валеріанові краплі, настойку півонії або чай з меліси: заспокійливі засоби допоможуть впоратися з нервозністю і безсонням.
● Ті, хто страждають серцево-судинними захворюваннями, обов'язково повинні тримати під рукою свої звичні медикаменти.
✅ Як знизити гостроту симптомів метеозалежності?
Наш організм на 90 % складається з рідини. І від якості рідин: крові, лімфи, тканинної й спинномозкової рідини та від стану їх оболонок і залежить те, як ви себе почуватимете під час зміни погоди.
● Кров і судини
Уникайте зневоднення. Чим густішою є ваша кров, тим повільніше вона переносить кисень до клітин, і тим сильнішими є напади втоми та болю, які викликані гіпоксією, кисневим голодуванням вашого тіла.
Не паліть під час зміни погоди, якщо ви палите. Це звужує судини, і вам буде лише гірше.
● Тренуйте судини
Контрастний душ, загартовування у розумних межах призводять до того, що ваші судини зберігають свою еластичність і здатні легше адаптуватися під зміну тиску і складу повітря.
● Дихайте свіжим повітрям
Якщо ви відчуваєте, що засинаєте, це може бути не лише ознакою зниженого тиску, але й ознакою гіпоксії. У такому випадку вам показане свіже, багате на кисень повітря. Йдіть гуляти або відчиніть вікно. Сон під час гіпоксії викличе лише посилення головного болю.
● Зволожуйте повітря
Якщо ви відчуваєте, що повітря занадто сухе, поставте зволожувач поруч із собою. За неможливості зробити це, промивайте ніс, щоб уникнути пересихання слизової оболонки.
● Зменшіть споживання солі
Відмовтеся від вживання оселедця, гострих ковбас і приправ, хоча б на той час, поки погода змінюється. Надлишок солі у організмі викликає спрагу. І та вода, що ви п’єте, йде не у кров, а витрачається на те, щоб вивести сіль через нирки. А оскільки нирки не можуть впоратися з цим швидко, ви набрякаєте. Набряклі тканини перетискають судини і це підвищує тиск. Коло замкнулося — і виникає кисневе голодування.
● Контролюйте свій нормальний тиск
Придбайте тонометр, якщо ви погано переносите зміну погоди. Помилка у прийманні таблетки «не від того» тиску може коштувати вам життя. Чи знаєте ви, що чай каркаде і зелений чай мають дивовижну здатність підвищувати еластичність стінок судин? А це так. Тільки, якщо йдеться про каркаде, важливою є міцність заварки: напій повинен бути синювато-фіолетовим, як марганцівка. Зрозуміло, він буде кислим, тому ви можете сміливо додавати у нього цукор.
Існують й інші трав’яні чаї, які нормалізують стан судин, але щодо них краще порадитися з фахівцями.
● Знайте і лікуйте своє основне захворювання
Підвищений внутрішньочерепний тиск, астма, діабет, ревматизм і так далі — якщо ви просто глушитимете напади болю, але не лікуватиметесь, ви довго не проживете. Жоден цитрамон не врятує, якщо у вас глікемічний шок, а ви цього не знали. Тому, якщо ви помітили, що на погоду в останні місяці ви реагуєте погано: вам до лікаря.
● Ведіть щоденник
Помічайте, що ви відчували за якої погоди, і які ліки допомогли, а які — ні. Тоді за схожих обставин ви зустрінете проблему у всеозброєнні.
❤️ За будь-якої погоди ми бажаємо вам здоров'я 🌦️☀⛈🌨!
Як допомогти собі при низькому атмосферному тиску?