Категорія новин
Як визначити метеозалежність і допомогти організму витримати зміну погоди
З настанням осені велика кількість людей відчувають різке погіршення здоров'я, яке найчастіше проявляється головним болем, запамороченням, слабкістю, шумом у вухах і скачками артеріального тиску. Саме ці ознаки і є основними симптомами метеозалежності - реакції роботи основних функцій організму на зміну погоди.
У людей, організм яких сильно реагує на зміни атмосферного тиску і вологості повітря, найбільше страждає серцево-судинна система, з- за чого підвищується ризик загострення хронічних захворювань, а також таких серйозних недуг, як інфаркти, гіпертонічні кризи та інсульти.
Відповівши на кілька запитань, ви зможете визначити, наскільки виражена метеозалежність саме у вас, і як підтримати організм в критичних ситуаціях.
Тест на метеозалежність
Чи помічали ви погіршення самопочуття в результаті зміни погоди за вікном
А. Так, часто
Б. Так, рідко
В. Ні, ніколи
Чи знайоме вам погіршення настрою або поява дратівливості при різкій зміні погоди
А. Ніколи
Б. Іноді буває
В. Досить часто стикаюся з цим
Чи бувало так, що в періоди постійної зміни погоди у вас погіршувався зовнішній вигляд (з'являлася вугрі, темні кола під очима і т.п.)
А. Так, але дуже рідко
Б. Ні, не помічала(в)
В. Так, я завжди погано виглядаю в такі періоди
Страждаєте ви від сильного головного болю під час або перед початком магнітних бур
А. Ні, дуже рідко
Б. Ніколи
В. Час від часу головний біль мене турбує
Чи з'являються у вас в дощову або снігову погоду ломота і болі в суглобах
А. Рідко
Б. Не було такого
В. Досить часто, що це стало вже звичкою.
Чи бувають у вас болі в області серця, коли погода різко змінюється
А. Час від часу страждаю від цього
Б. Цієї осені буду носити з собою препарати для "швидкої допомоги" (препарати з екстрактами лікарських рослин, як, наприклад,)
В. Ні
Чи помічали ви за собою поліпшення настрою і збільшення енергії в гарну сонячну погоду
А. Іноді буває
Б. Ні, від цього не залежить тонус мого організму
В.Так, через це я мрію жити в теплій країні
Реагує ваш організм на зміну кліматичного поясу під час відпустки або відрядження
А. Іноді
Б. Майже ніколи
В. Досить часто
Результати тесту на метеозалежність
Якщо більше відповідей А: ваш організм досить часто реагує на будь-які зміни погоди, виконуючи в таких випадках функцію барометра. Щоб цей стан не погіршився, допоможуть прості заходи профілактики, які включають в себе здорове харчування, заняття фізкультурою і загартовування. Привівши в порядок свій спосіб життя, ви зможете підготувати організм протистояти змінам за вікном.
Якщо велика відповідей Б: ви можете не помітити, що за вікном йде дощ, якщо не подивитеся туди . Ваш організм не знає, що таке метеозалежність або погіршення самопочуття під час зміни погоди. Періодичне зміцнення імунітету допоможе зберегти цю особливість на довгі роки.
Якщо більше відповідей В: ви - та людина, яка відчуває будь-які зміни в погодних умовах на себе, постійно страждаючи від різких перепадів температури або тиску. У разі наявності хронічних захворювань (особливо серцево-судинної системи) такі періоди можуть перетворюватися в справжні тортури і спричинити за собою серйозні наслідки.
Щоб цього не сталося, вам необхідно проконсультуватися з лікарем, а також в залежно від показань, краще завжди мати при собі засоби, які можуть прийти вам на допомогу в разі появи неприємних відчуттів (наприклад, пустирник, валеріана), або препарати з екстрактами лікарських рослин у більш зручному форматі (як, наприклад, Корвалол в таблетках), які сприяють усуненню порушень в роботі серцево-судинної системи (тахікардії, вегетосудинної дистонії і спазмів коронарних судин).
Хорошим рішенням стануть профілактичні процедури, що включають плавання, заняття в кардіо-залі, загартовування, ходьба і прийом трав'яних чаїв (наприклад, відвар ромашки).
Бережіть своє здоров'я!