Категорія новин
• Забезпечення надання медичної допомоги населенню Тернопільщини та внутрішньо переміщеним особам – головна мета організації медичного процесу в області у 2022 році.
Саме 86 тисяч внутрішньо переміщених осіб прийняла Тернопільська область в 2022 році.
84 тисячі з них - звернулись за медичною допомогою.
Про це повідомив заступник голови Тернопільської обласної військової адміністрації Ігор Гайдук під час сьогоднішнього засідання підсумкової наради Департаменту охорони здоров'я.
- З 24 лютого життя кожного українця змінилось. Нові виклики, нові завдання, нова робота - зазначив він. - Адже до цього часу ми працювали в комфортних умовах.
У 2022 ми працювали і працюємо тепер над одним завданням - Перемогою в складній, важкій війні.
За словами заступника очільника області, "завдяки згуртованості, командній роботі, прийнятті важливих управлінських рішень медична система області вистояла в умовах воєнного стану".
- Організація медичного процесу на перших порах повномаштабного вторгнення рф була б неможлива без волонтерів і наших людей закордоном, які в першу чергу, відкликнулись на медичні потреби воєнного часу. Ми завдячуємо їм.
Також принагідно, Ігор Гайдук наголосив, що "попри щоденні атаки та загрози, наша медична система вистояла, переорієнтовувалась і продовжує надавати медичну допомогу як жителям областям так і ВПО".
В продовження засідання колегії, присутні обговорили плани роботи ДОЗ на 2023 рік та підсумки за минулий рік.
У 2022 році є низка нереалізованих проєктів, які були відтерміновані через повномасштабне вторгнення, частина - успішно реалізована. Це Програма "Трансплантація". Про це повідомила директор Департамент охорони здоров'я Ольга Ярмоленко.
- Діяльність медицини у 2022 році - це робота у відповідь на воєнні виклики - додала вона. - 2023 рік для нас буде роком невтомності, у якому ми зосередимо діяльність не лише на реагуванні на щоденні виклики, а й на розвитку медичної системи та відновленні її після війни.
Вона деталізувала ряд медичних питань та відзначила значний вклад усіх понад ста лікарень, які функціонують в області, у розвиток охорони здоров’я області попри виклики воєнного часу.
Про те, що "війна внесла свої корективи в плани, напрямки роботи" зазначила і генеральний директор ДУ ТОЦКПХ МОЗ України Оксана Чайчук.
Вона окреслила ряд проблемних питань щодо епідемічної ситуації з коронавірусною хворобою, зокрема летальності серед старшої вікової групи; щодо виявлення туберкульозу на ранніх стадіях у зв'язку з ростом захворюваності всіх форм активного туберкульозу; щодо проблем гострих та хронічних вірусних гепатитів В і С, у тому числі, й виявлення парентеральних гепатитів у гострій стадії тощо.
Окрім того, вона звернула увагу на те, що "відмічається ріст захворюваності хворобою Лайма в 2,5 разів".
Також Оксана Чайчук розповіла про діяльність та плани Тернопільського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, пріоритети у подальшій роботі новостворених відділів, які створено для координації зусиль в сфері громадського здоров’я Державної установи, медичних закладів та держави для надання медичної допомоги та інфекційного захисту через війну.
Генеральний директор ДУ "Тернопільський ОЦКПХ МОЗ " додала, що Тернопільський Центр контролю та профілактики хвороб МОЗ розширив свої можливості та акумулює напрацювання з МОЗ та ЦГЗ та міжнародними партнерами та побажала і надалі плідної співпраці та бути здоровішими разом.
____
До участі в засіданні підсумкової наради ДОЗ долучилися заступник голови ТОВА, керівники структурних підрозділів ДОЗ, керівники медичних закладів області.
У президії - заступник голови ТОВА Ігор Гайдук, генеральний директор ДУ ТОЦКПХ МОЗ України, головна санітарна лікарка області Оксана Чайчук та директор департаменту охорони здоров’я Ольга Ярмоленко.
Додаткові картинки новин