Категорія новин
П'ять простих способів, які допоможуть батькам легко налагодити дружній зв'язок із підлітком
У підлітковому віці нам здається, що наше життя буде сповнене радості та щастя. Коли йдеться про виховання дітей, багато що залежить від їх віку та зрілості психіки. Батьки можуть не сприймати вчинки або поведінку дітей. Іноді дорослі можуть втрачати контроль, виявляти емоційні реакції й навіть кричати на дітей.
Така поведінка найчастіше виникає через зовнішні чинники, які впливають на дитину. Також важливу роль при цьому відіграють розрив між поколіннями, зміни в соціальному житті підлітків, які відбуваються в останні роки, вплив на підлітків Інтернету й соціальних мереж, а також інші фактори, унаслідок чого батькам стає надзвичайно важко знаходити спільну мову з підлітками. Розгляньмо корисні поради, які допоможуть зміцнити зв'язок із підлітком.
1. Спілкування віч-на-віч
Не використовуйте повідомлення або соціальні мережі для спілкування з вашими дітьми – це віддаляє вас один від одного, і тому вам може бути важко встановити справжній зв'язок із дітьми. Можливо, ваша дитина багато часу проводить у соціальних мережах, але ви повинні приділяти час реальному спілкуванню з нею. Звичайна 15–20-хвилинна розмова з підлітком може привести до значних змін. Розмовляючи з ним віч-на-віч, встановіть дружні стосунки, і йому стане комфортніше спілкуватися з вами.
2. Цікавтеся справами підлітка
Це не означає, що вам потрібно переслідувати свою дитину і втручатися в усі її справи. Натомість ви маєте щиро цікавитися її заняттями, скеровувати її, але при цьому надавати їй простір для дій. Наприклад, якщо дитина отримала погану оцінку в школі, ви повинні потурбуватися, аби вона не втратила мотивацію навчатися. Якщо вона хоче опанувати гру на гітарі – дозвольте їй грати. Якщо вона любить співати – дозвольте їй це. Не змушуйте підлітка займатися тим, що йому не цікаво.
3. Довіряйте підлітку
Батькам буває надзвичайно важко довіряти підліткам робити вибір у життєвих ситуаціях. Вам необхідно розповісти підлітку певні правила, але водночас дати йому простір для дій і дозволити вчитися на власному досвіді, незалежно від того, наскільки важким це може бути для вас. Якщо підліток щось чинить неправильно, дайте йому можливість виправити ситуацію. Підтримуйте його, але дозвольте самому давати раду життєвим труднощам.
4. Познайомтеся з його друзями
Батькам важливо знати, з ким спілкується їхня дитина. Зазвичай підлітки не люблять знайомити своїх друзів із батьками – коли про це заходить мова, вони соромляться. Але якщо ви знатимете коло спілкування вашої дитини, це допоможе вам краще зрозуміти її та соціальне середовище, у якому вона перебуває. При цьому важливо пам'ятати про безпеку дитини як пріоритет у спілкуванні з однолітками. Переконайтеся, що ваша дитина не пов'язана з поганими компаніями.
5. Будьте відкритими
Коли підліток приходить до вас порадитися або хоче обговорити життєві проблеми, з якими він стикнувся, знайдіть час і вислухайте його. Дозвольте дитині висловитися, допоможіть їй знайти вихід із тієї чи іншої ситуації. Будьте відкритими до того, що говорить дитина, і не засуджуйте її.