Категорія новин
Перші симптоми скарлатини:
На початку захворювання температура тіла підвищується до 38-40 °С. Супроводжується ознобом, головним болем, може бути нудота, блювання.
В перші години хвороби виникає біль при ковтанні. Розвивається ангіна, на мигдаликах можливий біло-жовтий наліт.
На початку хвороби на язику може бути білий наліт, але після 2-3 днів язик починає очищатися з кінчика і до 4-го дня стає яскраво-червоним, зʼявляється малиновий язик.
Через добу на шкірі виникає характерний висип. На рожевому фоні видно дрібні червоні цятки, які нерідко сверблять, в нижній частині живота, на сідницях, внутрішніх поверхнях кінцівок, які зливаються в природніх складках – ліктьових згинах, пахвових западинах, пахових складках. Висип виглядає як сонячний опік і нагадує наждачний папір на дотик. Зникає через 3-7 днів, залишаючи після себе рясне лущення.
Підборіддя і шкіра над верхньою губою (носо-губний трикутник) залишаються блідими, попри загальне почервоніння обличчя.
В перші 5 днів хвороби спостерігається збільшення частоти серцевих скорочень, підвищення артеріального тиску, шкіра стає сухою. Після 5-го дня сповільнюється пульс, знижується артеріальний тиск.
Захворювання може мати легкий, середній чи тяжкий перебіг.
Скарлатина може мати небезпечні ускладнення, пов’язані з невчасним початком лікування та недотриманням рекомендацій лікаря: гнійний лімфаденіт, отит, мастоїдит, синусит, гломерулонефрит, ревматизм. Після одужання виникає імунітет до скарлатини, як правило, стійкий, довічний, проте трапляються і повторні випадки.
Раніше скарлатину вважали серйозною дитячою інфекцією, але лікування антибіотиками зробило її менш загрозливою. Важливо! своєчасно розпочати лікування, що є головним у профілактиці можливих ускладнень та віддалених наслідків.
Антибіотики призначаються тільки після встановлення діагнозу. Адже існує низка інших інфекційних захворювань, які супроводжуються схожою висипкою, такі як краснуха, кір, вітряна віспа тощо.