Категорія новин
В цілому, лікування нетяжкого перебігу вітряної віспи проводиться за рекомендаціями лікаря та направлене на профілактику ускладнень і полегшення стану малюка.
Свербіж. Розчухувати висип категорично не можна, оскільки малюк може додатково занести інфекцію.
Купання та прогулянки. Раніше існували заборони на купання дитини – це шкідлива рекомендація. Купати дитину з вітрянкою і можна, і потрібно. Звичайно, при нормальній температурі тіла та хорошому самопочутті. Мити дитину слід з дитячим милом без застосування мочалок або губок, щоб не здерти кірочки. Також при задовільному самопочутті не заборонено прогулянки, проте осторонь від інших дітей, щоб не поширювати інфекцію. Слід утриматися від відвідування магазинів, дитячих майданчиків, сусідів, у яких є дітлахи.
Обробка висипань. Ера змащування дітей зеленкою поступово відходить у минуле. Потреба у змащуванні особливо зменшується на тлі ретельної гігієни шкіри та купанні. Головне правило оброки висипу – змащувати лише елементи висипки, а не здорову шкіру довкола. Це стосується як старих розчинів (зеленка чи фукорцин) так і сучасних, які володіють не лише знезаражуючою дією, а зменшують свербіж (наприклад, каламін-лосьйон, феністил-гель, розчин бепантену, протефлазиду). Висипання в порожнині рота та на статевих органах можна обробляти розчином мірамістину. Полоскати рот доцільно відваром ромашки, у немовлят – застосовувати орасепт-спрей.
Підвищення температури. При підвищенні температури і поганому самопочутті дитині краще полежати в ліжку, при температурі малюк буде потіти, і його треба часто переодягати і змінювати постільну білизну. Слід оберігати його від переохолоджень. Для зниження температури тіла лікар порекомендує вам правильне дозування сиропів парацетамолу чи ібупрофену. З жарознижуючою метою не можна використовувати у дітей ацетилсаліцилову кислоту (аспірин), оскільки може розвинутися тяжке ураження печінки та головного мозку – синдром Рея. Не слід забувати про пиття, старшим дітям краще давати відвар шипшини, зелений чай, негазовану мінеральну воду, березовий та інші соки, бажано домашнього приготування без м’якоті.
Небезпечні ознаки
Також пам’ятайте про ознаки, коли потрібно звернутися за медичною допомогою негайно, зокрема: виражена млявість та сонливість, температура тіла більше 39 ° С, що не знижується при прийомі жарознижуючих препаратів, задишка, відмова немовляти від грудей, наявність блювання, марення, хитка хода, втрата свідомості, судоми. Це свідчить про розвиток ускладнень, що загрожують життю хворого.