Категорія новин
Ми підготували для вас цикл матеріалів про здорове харчування.
Які ж ключі до здорового харчування - пропонуємо ознайомитись з матеріалом за рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я/World Health Organization (WHO) ✔
▪ СПОЖИВАЙТЕ ПОМІРНУ КІЛЬКІСТЬ ЖИРІВ І ОЛІЙ
• Використовуйте ненасичені рослинні олії (наприклад, оливкову, соєву, соняшникову, кукурудзяну), а не жири тваринного походження або олії з високим вмістом насичених жирів (наприклад, вершкове масло, топлене масло, топлений свинячий жир, кокосове та пальмове олії).
• Віддавайте перевагу білому м'ясу (наприклад, птиці) та рибі, які, як правило, мають низький вміст жирів, а не червоному м'ясу.
• Обмежте споживання технологічно обробленого м'яса, оскільки в ньому високий вміст жиру та солі.
• Коли це можливо, віддавайте перевагу молоку та молочним продуктам з низьким або зниженим вмістом жиру.
• Уникайте оброблених, запечених і смажених продуктів, які містять транс-жири промислового виробництва.
▪ СПОЖИВАЙТЕ МЕНШЕ СОЛІ ТА ЦУКРУ
• При приготуванні їжі обмежте кількість солі та приправ з високим вмістом натрію (напр., соєвого соусу та рибного соусу).
• Уникайте продуктів (напр., закусок) з високим вмістом солі і цукрів.
• Обмежте споживання безалкогольних напоїв, содової води та інших напоїв з високим вмістом цукрів (напр., фруктових соків, лікерів і сиропів, молочних продуктів і йогуртових напоїв із смаковими добавками).
• Вибирайте свіжі фрукти для перекусів замість солодких перекусів, таких, як печиво, торти і шоколад.
❓↪Чому? Люди, раціон яких має високий вміст натрію (включаючи сіль), схильні до більшого ризику підвищеного артеріального тиску, що може збільшити ризик виникнення серцево-судинних захворювань і інсульту. Аналогічно, люди, раціон яких має високий вміст цукрів, схильні до більшого ризику набору надмірної ваги та ожиріння, а також підвищеного ризику карієсу. Люди, що скорочують кількість цукрів у своєму раціоні, можуть також знизити ризик виникнення неінфекційних захворювань, таких як серцево-судинні захворювання та інсульт.
___
▪ ГОДУЙТЕ ГРУДНИХ ДІТЕЙ І ДІТЕЙ РАННЬОГО ВІКУ ГРУДДЮ
• Від народження до 6-місячного віку годуйте дітей тільки грудним молоком (тобто не давайте їм ніякої іншої їжі або напоїв) і годуйте їх "за вимогою" (тобто так часто, як вони хочуть, вдень і вночі)
• У віці 6 місяців, вводьте різноманітну безпечну та поживну їжу в якості доповнення до грудного молока, продовжуйте годувати грудьми дітей до 2 років і довше.
• Не додавайте сіль або цукор в їжу для грудних дітей і дітей раннього віку.
❓↪ Чому? Саме по собі грудне молоко містить усі поживні речовини та рідини, необхідні дітям для здорового зростання та розвитку. У дітей на виключно грудному вигодовуванні більш висока опірність до звичайних дитячих хвороб, таких як діарея, респіраторні інфекції та вушні інфекції. У подальшому житті ті, хто в грудному віці знаходився на грудному вигодовуванні, з більшою вірогідністю не страждатимуть від надмірної ваги та ожиріння, неінфекційних захворювань, таких, як цукровий діабет, серцево-судинних захворювань і інсульту.
___
▪ ЇЖТЕ РІЗНОМАНІТНІ ПРОДУКТИ
• Поєднуйте різні продукти, у тому числі основні продукти харчування (напр., злаки, такі, як пшениця, ячмінь, жито, кукурудза і рис; крохмалевмісні бульбоплоди або коренеплоди, такі як картопля, батат, таро та касава), бобові (напр., сочевицю та боби), овочі, фрукти та продукти тваринного походження (напр., м'ясо, рибу, яйця та молоко).
❓↪ Чому? Щоденне споживання цілісної (тобто необробленої) та свіжої їжі допомагає дітям і дорослим отримувати необхідну кількість основних поживних речовин. Також це допомагає їм уникнути споживання продуктів з високим вмістом цукрів, жирів і солі, що може призвести до нездорового набору ваги (тобто надмірній вазі та ожирінню) і неінфекційним захворюванням. Здорове, збалансоване харчування особливо важливе для зростання та розвитку дітей раннього віку; також воно допомагає людям більш старшого віку жити здоровішим і активнішим життям.
___
▪ ЇЖТЕ БАГАТО ОВОЧІВ І ФРУКТІВ
• Споживайте велику різноманітність овочів і фруктів.
• Їжте сирі овочі та фрукти в якості перекусів замість перекусів з високим вмістом цукрів, жирів або солі.
• При приготуванні овочів і фруктів уникайте надмірної обробки, оскільки це може привести до втрати важливих вітамінів.
• Консервовані або сушені овочі та фрукти можна використовувати, але віддавайте перевагу таким без додавання солі та цукру.
❓↪ Чому? Овочі та фрукти є важливими джерелами вітамінів, мінералів, клітковини, рослинного протеїну та антиоксидантів. Люди, в раціоні яких багато овочів і фруктів, значно менше схильні до ризику ожиріння, серцево-судинних захворювань, інсульту, цукрового діабету та певних видів раку.
___
❤ Будьте здоровими та в безпеці!
🟦 5 ключів до здорового харчування