Категорія новин
👨‍✈️🙅‍♂️НЕ ПИЙТЕ АЛКОГОЛЬ ЗА КЕРМОМ
💁‍♀️Однією з найбільш серйозних причин аварій є керування автомобілем у стані алкогольного сп'яніння. Випивши, не сідайте за кермо. Ризик смерті нетверезих водіїв зростає в 17 разів.
Алкоголь сповільнює реакцію, знижує концентрацію уваги, порушує координацію, негативно впливає на зір.
У стані алкогольного сп'яніння водії більш схильні підвищувати швидкість, ігнорувати дорожні знаки тощо.
☝️Крім того, що не слід сідати за кермо, випивши алкоголь, не дозволяйте керувати автомобілем людині, яка вживала алкоголь. Якщо стали свідком такої ситуації - не сідайте в машину з таким водієм.
💁‍♂️ПРИСТІБАЙТЕ ПАСКИ БЕЗПЕКИ
☝️Використання ременів безпеки знижує ризик смерті водія та пасажирів на передньому сидінні на 45-50%, ризик травм – на 20-45% за даними ВООЗ. Пристібнутий ремінь безпеки пасажирів на задніх сидіннях знижує ризик смертельних та серйозних травм на 25%, незначних травм – до 75%.
Пристібнувши ремінь безпеки, можна уникнути багатьох з смертей внаслідок ДТП, а також травм.
❗☝️❗Закликаємо кожного громадянина, водія або пасажира на передньому чи задньому сидінні, бути відповідальним та пристібатися ременем безпеки. Зробіть це своєю звичкою, яка можливо колись врятує вам життя!
💁‍♂️ДОТРИМУЙТЕСЬ ПРАВИЛ ДОРОЖНЬОГО РУХУ ТА ГОВОРІТЬ З ДІТЬМИ ПРО ОБЕРЕЖНІСТЬ НА ДОРОГАХ
☝️Будьте відповідальним водієм та пішоходом - дотримуйтесь правил дорожнього руху. Відповідальність за безпеку на дорозі несуть не лише водії, а й пішоходи. Власним прикладом привчайте дитину дотримуватись правил дорожнього руху. Навчіть дитину, як правильно переходити дорогу (навіть вузьку та порожню):
📌 Лише на зелене світло світлофору або пішохідним, підземним чи наземним переходом. Кілька секунд або хвилин, які ви захочете “зекономити” на чеканні зеленого світла світлофора чи пошуку пішохідного переходу, можуть дорого коштувати.
📌 Йти швидким і впевненим кроком. Ні в якому разі не бігти.
📌 Перед тим, як іти необхідно подивитися наліво і направо. Навіть, якщо переходите на зелене світло.
📌 Не треба розмовляти.
📌 Якщо є велосипед чи самокат, треба встати і котити транспортний засіб поруч.
📌 Ознайомте маленьких пішоходів із знаками, які позначають різні види переходів, доріжок для велосипедів і пішоходів, поперджувальними і обмежувальними знаками, значенням сигналів світлофора, основними правилами поведінки на дорозі. Навчіть дитину розрізняти базові рухи регулювальника.
💁‍♂️ДОТРИМУЙТЕСЯ ПРАВИЛ ПОВЕДІНКИ НА ДОРОЗІ
✅ Не перевищуйте швидкість. Якщо автомобіль рухається зі швидкістю менше 50 км/год, ризик загибелі пішоходів складає 20%, тоді як при 80 км/год – майже 60%. Це також мінімізує ризики для водія та пасажирів в автомобілі.
З початку минулого року максимальна швидкість в населених пунктах в Україні обмежена до 50 км/год.
✅ Не користуйтеся мобільним телефоном за кермом.
При швидкості в 50 км/годину водій, що відволікається принаймні на 2 секунди на розмову по мобільному телефону або написання повідомлення, проїжджає всліпу 28 метрів шляху.
Для водіїв, які відволікаються на мобільний телефон під час кермування, є навіть спеціальне слово - «смомбі». Це поєднання слів «смартфон» та «зомбі».
✅ Убезпечте свою дитину в автівці - використовуйте автокрісло.
Використовуючи автокрісло, ви знижуєте вірогідність смерті в результаті аварії на 90% (для дітей грудного віку) чи на 54-80% (для дітей раннього віку). У більшій безпеці перебувають діти, які знаходяться на задньому сидінні автомобіля.
Основні правила безпеки на дорозі