Категорія новин
👩‍🏫Лямбліоз – це інфекційна патологія, яку викликають лямблії – найпростіші, що паразитують у тонкому кишківнику. Захворювання поширене в азіатських, африканських, латиноамериканських країнах. Але випадки лямбліозу діагностуються і в Європі. Тому своєчасна діагностика лямбліозу в дітей та дорослих надзвичайно важлива.
☝️Інша назва захворювання – гардиніаз.
💁‍♂️Види лямблій. Причини лямбліозу
👩‍⚕️Розрізняють дві форми існування лямблій:
🔸 рухома (вегетативна);
🔸 нерухома (циста).
💁У вегетативної дорослої особини лямблії є 4 пари джгутиків та спеціальний присмоктувальний диск, за допомогою якого вона «прилипає» зсередини до кишкової стінки.
👨‍⚕️Зараження лямбліями кишківника відбувається так:
📌 при споживанні продуктів, заражених цистами, та води. Найчастіше це фрукти, овочі і ягоди, які не обробили термічним способом;
📌 через недотримання гігієни (забруднені руки чи якісь побутові предмети).
👉Потрапивши у травну систему, лямблії одразу спрямовуються у тонкий кишківник, де подразнюють слизову, викликаючи її запалення. Якщо вони потрапляють у товстий кишківник, то втрачають рухливість і трансформуються в цисти, а ті виділяються назовні з калом.
💁‍♀️Цисти характеризуються високим рівнем виживання – вони здатні виживати:
🔹 в ґрунтових умовах – до 21 дня;
🔹 у воді – до 35 днів.
☝️Ознаки лямбліозу в дорослих та дітей схожі, але часто захворювання проходить без будь-яких симптомів і може бути діагностовано випадково, на тлі іншої хвороби.
👩‍⚕️Найчастіше захворюють діти – в основному у віці 1-4 роки. Вони часто смокчуть пальці, на яких накопичились лямблії.
Лямбліоз