Категорія новин
Якщо вашу дитину турбують болі в животі, нудота, поганий апетит, зміни випорожнень (проноси та закрепи) - це може свідчити про наявність у дитини лямбліозу.
Лямблії – це найпростіші одноклітинні мікроорганізми, які можуть бути мешканцями тонкої кишки людини та деяких тварин.
У базі даних наукових медичних публікацій США міститься біля 2 тис. наукових статей про лямблії, опублікованих за останні 10 років, що свідчить про те, що лямбліоз, як захворювання, визнаний світовою медичною спільнотою і інтерес до цієї інфекції не вгасає. Лямбліоз нині розглядають як одну з найбільш поширених кишкових паразитарних інфекцій. У країнах з високим рівнем життя вона зустрічається у 2-3% населення. В той же час, у країнах з низькими рівнем життя- лямбліозом заражено до 30% людей.
Основним джерелом інфекції є людина, а також собаки, кішки, гризуни, свині. Лямблії передаються через забруднену воду, продукти, контактно-побутовим шляхом. Заражається лямбліями людина при попаданні через рот цист з зовнішнього середовища.
У дорослих лямбліоз часто перебігає безсимптомно і закінчується самоодужанням. Однак, у дітей та у дорослих з порушеним захистом слизової оболонки кишечника, розвивається затяжна або рецидивуюча форми лямбліозу. Захворювання може характеризуватися погіршенням апетиту, нудотою, іноді блювотою, болями в животі, метеоризмом, проносами або закрепами.
Порушення травлення приводить до розладів обміну речовин, втрати ваги тіла, а у дітей - до затримки фізичного та психічного розвитку.
Діагноз лямбліозу підтверджується багаторазовим дослідженням кишкових випорожнень на вегетативні форми або цисти паразиту, імунологічними дослідженнями кала. Для профілактики лямбліозу необхідно використовувати для пиття та миття продуктів харчування тільки якісну воду, слідкувати за кулінарною обробкою їжі, дотримуватися правил особистої гігієни.
Як лікувати лямбліоз, враховуючи клінічні дані, дані обстежень та інші чинники, може визначити тільки фахівець. Не займайтесь самолікуванням!