Категорія новин
У дітей дошкільного та шкільного віку рідко буває гострий початок захворювання, частіше з перших днів хвороба має млявий, хронічний перебіг. Відзначаються відрижка, біль в області пупка, нудота, рідше — відчуття гіркоти й кислого присмаку в роті, епізодично — тенденція до запорів або проносів.
Симптоми лямбліозу в новонароджених
Особливу увагу слід приділити симптомам лямбліозу в новонароджених і малюків перших місяців життя — у них клінічна симптоматика досить яскрава. Для дослідження кишкових дисфункцій у дітей (насамперед кишкових кольок) найчастіше проводять аналіз калу на мікрофлору кишечнику. При цьому виявляється золотистий стафілокок, нерідко кандиди. Лікування різними препаратами, в тому числі й антибактеріальними, не завжди є ефективним, тому що більшість антибіотиків і фагів не впливає на лямблії, і вся симптоматика так чи інакше поновлюється.
Періодично діти, хворі на лямбліоз, потрапляють до алергологів. Алергічні прояви (шкірні та респіраторні) лямбліозу неспецифічні: це можуть бути як гострі алергічні реакції, так і хронічні захворювання (бронхіальна астма, атопічний дерматит). Особливості алергічних проявів при лямбліозі: досить важкий перебіг, відсутність відповіді на традиційну терапію атопічного дерматиту, поширений характер ураження шкіри і безперервно рецидивуючий перебіг. Іноді трапляються своєрідні дерматологічні прояви лямбліозу: кореподібний висип у дітей першого року життя, кропив’янка, набряк Квінке, фолікулярний точковий кератоз, нерівномірне забарвлення шкіри, іктеричність, ксероз, синдром Ендрюса з ізольованим ураженням долонь і підошов, хейліт. Кропив’янка (з елементами округлої і подовженої форми) супроводжується вираженим свербінням. Ефект застосування антигістамінних та сорбуючих препаратів короткочасний, кропив’янка має рецидивуючий перебіг. У дорослих кропив’янка на тлі лямбліозу протікає особливо важко (гострі алергічні реакції у вигляді набряку Квінке, блефарит), з порушенням якості життя, причому без будь-яких провокацій чи харчових погрішностей.