Категорія новин
"Вакцинація проти ВПЛ може запобігти понад 90% ракових захворювань, пов’язаних з вірусом.
За даними CDC, з 2006 року, коли вакцина була вперше рекомендована, кількість інфікування типами ВПЛ, що спричиняють рак та генітальні бородавки, зменшилися на 88% серед дівчат-підлітків і на 81% серед молодих дорослих жінок.
Вакцинація проти ВПЛ зменшила кількість передракових станів РШМ у молодих жінок.
Захист, який забезпечує вакцина проти ВПЛ, триває довго. За спостереженнями, близько 12 років після вакцинації захист від ВПЛ залишався високим, без ознак зниження.
Коли та кому робити щеплення?
Дітям рекомендовано проводити щеплення 2-ма дозами у віці 9-14 до початку статевого життя. Щеплення роблять і хлопцям також, адже вони можуть бути носіями вірусу.
Людям, які живуть із ВІЛ, для захисту від папіломавірусної інфекції, незалежно від виробника вакцини та віку вакцинації, потрібно ввести 3 дози вакцини.
Вакцинація проти ВПЛ рекомендована не всім дорослим старше 26 років, оскільки у цьому віковому діапазоні вона може бути не такою ефективною. Однак, після консультації з лікарем дорослі у віці від 27 до 45 років також можуть зробити щеплення.
Зверніться до сімейного лікаря щодо отримання щеплення від ВПЛ. Щепитися можна власним коштом.
Реакції організму на щеплення
У багатьох людей немає поствакцинальних реакцій. Трапляються повідомлення про біль у місці уколу. Найпоширеніші поствакцинальні реакції: біль, почервоніння або набряк у руці в місці уколу, лихоманка, запаморочення або непритомність (непритомність після будь-якої вакцини, зокрема проти ВПЛ, частіше трапляється серед підлітків), головний біль або відчуття втоми, нудота, біль у м’язах або суглобах. Щоб уникнути непритомностей або травм, підліткам під час вакцинації та протягом 15 хвилин після уколу слід посидіти або полежати. Людям з тяжкою алергією на компоненти вакцини не варто проводити щеплення.
Більше інформації на сайти ЦГЗ: https://bit.ly/3TIzQUZ"