Категорія новин
Харчування є критичним фактором, що визначає імунні реакції, а неповноцінне харчування - найбільш поширена причина імунодефіциту у всьому світі.
Що призводить до розвитку імунодефіциту
Перекуси на ходу, харчування «швидкою їжею», відсутність балансу в раціоні
Радикальні дієти, що застосовуються в прагненні схуднути, виключають з раціону білок або вуглеводи
Недоїдання
Споживання великої кількості цукру, солі, тваринних жирів
Зайва вага
Енергетичне недоїдання пов'язано зі значним порушенням клітинного імунітету, викликаючи цілий ряд складних порушень: зміна функції фагоцитів, системи комплементу, концентрації секреторних антитіл до імуноглобуліну А та продукції цитокінів.
Дефіцит окремих поживних речовин також призводить до змінених імунних реакцій: це спостерігається навіть тоді, коли стан дефіциту э помірним.
Порушення імунітету може статися через нестачу мікронутрієнтів: цинку; селену; заліза; міді; вітамінів А, С, Е і В-6; і фолієвої кислоти. Всі вони мають неабиякий вплив на імунні реакції.
Переїдання і ожиріння також знижують імунітет. Ожиріння характеризується системним і центральним запаленням, яке викликає і сприяє надмірному відкладенню. Цей запальний профіль робить людину дуже сприйнятливою до хвороб, особливо до тих, які мають відношення до імунної дисфункції, включаючи діабет, рак, розлади настрою, судинну дисфункцію і сприйнятливість до інфекції.
Немовлята з низькою масою тіла мають тривале порушення клітинного імунітету, яке може бути частково відновлена шляхом надання додаткової кількості мікроелементів (наприклад - цинку) в раціоні.
У літніх людей ослаблений імунітет може бути посилений скромними кількостями комбінації мікроелементів.
Ці висновки підтверджені безліччю досліджень і мають велике практичне значення і значення для громадської охорони здоров'я.
Збалансоване харчування важливо для профілактики ряду неінфекційних захворювань, які лягають важким тягарем на плечі людей не розуміють, що хворобу можна було запобігти простими методами. Але також варто пам'ятати, що порушення в раціоні харчування відкривають ворота для ряду інфекційних хвороб і роблять організм мішенню для розвитку онкологічних хвороб. Тому відповідальне ставлення до харчування, дотримання балансу в споживанні поживних речовин і збагачення їжі мікронутрієнтів - це шлях до здоров'я.