Категорія новин
Туберкульоз помилково вважається хворобою, яка загрожує лише людям соціально незахищених верств. Втім заразитися туберкульозом, якщо немає щеплення проти інфекції, дуже просто, а надто якщо це немовля. Як говорити з батьками про небезпеку туберкульозу та переконати їх у важливості вакцинації від цієї та інших хвороб?
7-го лютого в Чортківському центрі первинної медико-санітарної допомоги в межах проекту «Наші діти мають право на захист» відбувся воркшоп для медиків, які працюють з вагітними жінками та новонародженими дітьми.
Під час занять акушери-гінекологи, педіатри, неонатологи, акушерки та патронажні медичні сестри разом з тренерами оновили знання про вакцинацію БЦЖ, розглянули поширені міфи та упередження щодо щеплень, опанували ефективні методи спілкування з батьками, щоб розвіяти їхні сумніви, підкреслити важливість вакцинації для здоров'я дитини, допомогти їм прийняти обгрунтоване рішення щодо щеплення.
«Дітям до року захист від туберкульозу особливо важливий, оскільки у випадку зараження в перший рік життя є високий ризик захворіти на туберкульозний менінгіт, який вражає мозкові оболонки та часто має летальні наслідки, ˗ зазначила Світлана Грабовецька, лікар-педіатр, заступниця директора Чортківський центр первинної медичної - медико-санітарної допомоги, ˗ Батьки повинні пам'ятати, що вакцинація допомагає запобігти серйозних ускладнень. Це важливий крок для захисту їхнього здоров'я».
Тренерами даного заходу були:
Павельєва Марія, завідувачка відділу імунопрофілактики ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ»;
Маланчин Ірина, доцент кафедри акушерства та гінекології № 1 ТНМУ ім. І.Я. Горбачевського
«Сьогодні ми отримали знання та навички, необхідні для ефективної комунікації з батьками про вакцинацію. Ми будемо використовувати їх на практиці, щоб надавати батькам чітку та зрозумілу інформацію про вакцини, їхню безпечність та ефективність, - ділиться враженнями Ганна Строциль, лікар-педіатр Чортківський центр первинної медичної - медико-санітарної допомоги. - Також дуже важливо розповідати майбутнім батькам про ризики невакцинації, пояснювати помилки та неправдиві твердження, які часто ширяться про щеплення, створювати атмосферу довіри та співпраці, щоб допомогти батькам прийняти правильне рішення щодо щеплення дитини».
В Україні щеплення новонароджених є обов'язковим. Згідно з календарем щеплень, у перші дні життя дітям роблять щеплення проти гепатиту В, туберкульозу та поліомієліту.
Захід організовано у рамках проєкту Український католицький університет UCuniversity (УКУ) за підтримки UNICEF Ukraine Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та уряду Бельгії. Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію УКУ, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) або уряду Бельгії.
Додаткові картинки новин