Категорія новин
💁 У вересні 2001 року у Люксембурзі на черговій зустрічі Міжнародної конфедерації батьків, чиї діти хворі на онкологічні захворювання, було прийнято рішення про проведення Міжнародного дня дитини, хворої на рак. З 2003 року 15 лютого офіційно вважається Міжнародним днем дитини, що хвора на рак (International Childhood Cancer Day, ICCD).
📝 Ця дата відзначається організаціями, які входять до складу Міжнародної конфедерації батьків онкохворих дітей. З 2003 року заходи з нагоди цього дня проводяться і в Україні. Золота стрічка – це символ цього дня. Її запровадили у 1990-х. Активісти і батьки онкохворих дітей обрали колір золота, оскільки немає нічого ціннішого за дитяче життя і дорогоцінність металу це підкреслює. На відміну від інших стрічок, які зосереджені на особливому типі раку, золота стрічка є символом для всіх форм раку у дітей і підлітків.
📍 Основна мета Міжнародного дня онкохворої дитини – покращити інформування суспільства про проблеми дитячих онкологічних хвороб. Це не день відчаю, а свято перемоги малюків і дорослих, лікарів, родичів хворих і всіх, хто не байдужий до чужого горя над страшною недугою - злоякісними пухлинами дитячого віку.
🇺🇦 В Україні щорічно реєструється 800 – 1000 випадків злоякісних пухлин у дітей.
Дитячий рак – це не фатальний вирок: сучасна медицина здатна багато чого протиставити недузі. Рак – небезпечне, важке, але в даний час виліковне захворювання, якщо 30 років тому на Україні виживало до 10% дітей, хворих на рак, то сьогодні – більше половини. Треба тільки вчасно діагностувати захворювання, правильно його лікувати. Так стверджують дитячі онкологи, які щодня разом з батьками хворих дітей борються за життя маленьких онкологічних хворих. Але багато що в боротьбі за життя дітей, хворих на рак, залежить і від того, наскільки суспільство упевнене, що ця боротьба здатна принести успіх. Що чималі засоби, які потрібні для дитини, в переважній більшості випадків допоможуть перемогти хворобу.
📅 15 лютого – Міжнародний день дитини, хворої на рак