Категорія новин
Прості правила, які допоможуть зберегти здоров’я у літньому віці. Головне – розумний підхід.
У людей похилого віку значно сповільнюється метаболізм, що ускладнює процес акумулювання енергії та накопичення корисних речовин з їжі. Щоб підтримати свій організм і зберегти здоров’я, людям похилого віку важливо переглянути свій раціон харчування на користь натуральних корисних продуктів.
Їжа має містити багато білка, мікроелементів, вітамінів, а раціон має бути збалансованим.
Чим старша людина стає, тим більше вона потребує мікро- та макроелементів, білків, жирів, вуглеводів і клітковини. Якщо знехтувати порадою дієтологів, то пенсіонер ризикує стати заручником власної м’язової слабкості та пригніченого настрою. Від цього різко збільшуються шанси підхопити інфекцію чи вірусне захворювання.
Звідси рекомендація: тим, кому більше 60 років, дуже важливо щодня їсти м’ясо або рибу, багаті на білок, а один раз на тиждень – з печінки. Молоко, кисломолочні продукти, сир та яйця також допоможуть заповнити нестачу протеїнів, кальцію та певних вітамінів.
Необхідно поповнювати власні запаси вітаміну D. Він необхідний для засвоєння кальцію. Основне джерело вітаміну D – це риба. Але цілком допустимо отримувати вітамін із повітря – під час тривалих прогулянок на свіжому повітрі.
Слідкуйте за калорійністю їжі. Чим старшою стає людина, тим менше калорій вона споживає. Нормою вважається 1800 (у жінок) до 2200 ккал (у чоловіків).
Треба багато та регулярно пити воду. Від цього безпосередньо залежить робота органів шлунково-кишкового тракту. Зі зменшенням кількості слизу в товстому кишечнику та зневодненням у людей похилого віку нерідко виникають запори. Через брак рідини виникають і проблеми з сечовидільною системою. Сеча стає більш концентрованою і її меншою, ніж потрібно, а нирки починають працювати посилено.
При приготуванні їжі потрібно додавати різні спеції. Вони прискорюють обмін речовин, що допомагає організму краще засвоїти харчові речовини, а вони роблять їжу смачною і підтримують апетит.
Потрібно дотримуватися режиму живлення. Пенсіонерам корисно розділити прийом їжі протягом дня на п’ять підходів: сніданок, другий сніданок, обід, полуденок та вечерю.