Категорія новин
☝ Здатність мікроорганізмів (наприклад, бактерій) виживати під дією антимікробних препаратів (в наведеному прикладі – антибіотиків) називають стійкістю або резистентністю. Основна її причина полягає у нераціональному застосуванні антибіотиків, коли вони не потрібні (зокрема, і під час вірусних інфекцій), або порушенні режиму прийому, коли їхнє застосування виправдане.
👉 Саме тому боротьба з антибіотикорезистентністю – це клопіт не лише лікарів, а й пацієнтів: лікарі повинні призначати антибіотики лише в тих випадках, коли вони дійсно необхідні, і водночас – точно визначити, який саме з них допоможе вилікувати інфекцію. Пацієнти ж мають правильно приймати ліки – саме так, як сказав лікар.
💁‍♀️ Майже за 100 років існування антибіотики врятували мільйони життів. Однак загроза антибіотикорезистентності може повернути нас до тих часів, коли люди вмирали від бактеріальної пневмонії. Є кілька міфів і упереджень щодо антибіотиків, які живуть попри розвиток медичної науки. Спробуймо розвінчати найпоширеніші з них.
Детальніше 👇
картинка
Додаткові картинки новин
картинка1
картинка2
картинки3