Категорія новин
Як свідчить статистика, понад 65% курців хочуть кинути курити, проте більшості з них дуже важко на це наважитися. Зокрема, однією з причин є те, що наслідки тютюнокуріння проявляються лише через багато років після першої сигарети. Курці молодого віку виглядають бадьорими і здоровими, тож зв’язок між курінням та спричиненими ним хворобами не є очевидним — принаймні поки що.
Та основним фактором палкої «любові» до куріння є те, що нікотин, який міститься у тютюні, зумовлює подібну до наркотичної залежність — в окремих випадках таку ж сильну, як і від героїну. Тож, коли молода людина починає курити, вона часто не усвідомлює всі негативні наслідки, а згодом, коли безглуздість такого вчинку стає очевидною, відмовитися від сигарет виявляється непросто.
Соціологічні дослідження свідчать, що частка курців, які успішно кидають курити самостійно, дуже незначна, — лише 1-2% з тих, хто намагався припинити вживати тютюн, змогли втриматися від куріння впродовж більше ніж пів року. Австралійська рада раку припускає, що задля успішної відмови від тютюну потрібно 12–14 спроб. А ось дослідження, здійснене за підтримки МОЗ Канади, виявило, що середньостатистичний курець робить близько 30 спроб за життя — у рекордсменів цей показник досягав 142.
Тютюнова залежність — та ще нахаба: так просто її не позбутися. Тож як зрозуміти, що причиною твоїх страждань є саме залежність? Усе просто: ти маєш відчути на собі вплив трьох її складових — фізичної, психологічної та поведінкової. Вони взаємопов’язані та виникають водночас у більшості курців:
фізична залежність проявляється в сильному бажанні курити на фізіологічному рівні та провокує так звану нікотинову «ломку»;
психологічна полягає в асоціації процесу куріння з певними емоціями, думками та переконаннями;
поведінкова — це зв’язок між курінням і деякими аспектами життя — наприклад, спілкуванням з друзями чи телефонними розмовами.
#шкідливізвички #профілактикашкідливихзвичок #куріння #тютюнопаління #порадищодоборотьбизкурінням #небезпекатютюнопаління #здоровийспосібжиття
Дуже важливо вміти ідентифікувати кожну залежність, щоб знати, із чим саме тобі доведеться боротися в процесі відмови від куріння.
Період війни є найскладнішим періодом, коли навіть думати про припинення куріння не вистачає сил. Якщо ви все врахували, все усвідомили, – зробіть зусилля й прийміть рішення ніколи не доторкатися до сигарети! Пам’ятайте: здоров’я, радість життя й щастя цілком у ваших руках