Категорія новин
👩‍🏫 У сучасному світі людина 🔸 керує складними машинами і автоматами, 🔸користується мобільним зв’язком, 🔸володіє комп’ютером, 🔸приймає важливі рішення в складних економічних та політичних ситуаціях. ☝️Саме тому вона мусить володіти комплексом медично-біологічних і соціальних якостей, які визначають її надійність у професійній діяльності, в розумовому та фізичному розвитку. 🚬Шкідливі звички негативно впливають 🔹на здоров’я, 🔹активність, 🔹розумову та фізичну працездатність, 🔹на оперативне мислення, 🔹увагу, 🔹пам’ять.
🧏 Вживання алкогольних напоїв викликає у людини стан ейфорії, душевного задоволення, зняття стресу. ☝️Це пояснюється дією алкоголю на мозок🧠 – гальмуються його центри, пов’язані з формуванням емоцій. Оп’яніння організму викликає етиловий спирт. Частина випитого алкоголю виводиться із організму через шкіру, а частина надовго залишається в організмі. В мозковій тканині алкоголь затримується 15 днів. Він негативно впливає на функції і структуру всіх органів і систем.
🟢 Розрізняють три ступені гострого алкогольного оп’яніння: 🔹початкову, 🔹середню і 🔹важку.
👉 Початкова ступінь оп’яніння виявляється у відчутті тепла, легкого головокружіння. Поведінка людини майже не змінюється, але з’являється самовпевненість. Посилюється серцебиття, розширюються зіниці, судини лиця. Зовнішні рухові розлади не помітні, але координація рухів дещо порушується, уповільнюється реакція на зовнішні подразники.
👉 При вживанні великої кількості алкоголю🍾 наступає середня ступінь оп’яніння. П’яний 🔸нервується, йому властиві 🔸спалахи гніву, 🔸озлобленості, 🔸буяння, 🔸він втрачає почуття відповідальності за свої вчинки, 🔸прихильний до вихваляння і агресії. ☝️Часто в такому стані людина порушує громадський порядок, здійснює хуліганські вчинки і навіть злочини. Порушується координація рухів, тому з такими людьми часто трапляються нещасні випадки на виробництві, на вулиці, в побуті. Після отверезіння, з’являється в’ялість, сонливість, головний біль.
👉 Важка ступінь оп’яніння наступає при вживанні дуже великої дози алкоголю. Для цього стану характерні дві фази: ◾️збудження і ◾️гальмування. ☝️В першій фазі мова стає невиразна, рухи нескоординовані, вчинки беззмістовні, нерідко агресивні. ☝️Фаза гальмування проявляється у в’ялості, сонливості і закінчується глибоким наркотичним сном. У такому стані людина не реагує навіть на сильні больові подразники, вона може заснути на вулиці, а в холодну пору року замерзнути.
👩‍⚕️ При систематичному вживанні спиртного відбуваються зміни в дихальній та інших системах організму, відбуваються розлади статевої системи у жінок і чоловіків.
🔴 ПРОФІЛАКТИКА АЛКОГОЛІЗМУ
👉 Основні завдання антиалкогольної пропаганди серед молоді:
✅ Поширювати серед молоді знання про негативну дію алкогольних напоїв на організм людини з точки зору:
🔹 загально біологічної – дія алкоголю на організм людини, її органи і системи.
🔹 генетичної - дія алкоголю на спадковість організму, потомство.
🔹 медичної дії алкоголю на здоров’я людини і тривалість її життя.
🔹 соціологічної – дія алкоголю на діяльність, робото здатність людини, сімейні стосунки, виховання дітей.
🧍‍♂️ Людина мусить усвідомити, що алкоголь несумісний із здоровим способом життя.
✅ Формувати у молодих людей психологічні гальма, наслідування дурним прикладам однолітків, батьків, знайомих.
✅ Ознайомити молодь із правовими нормами боротьби з п’янством. Негативне ставлення до алкоголю повинно починатися ще в шкільному віці. За статистикою більше 80% людей почали вживати алкоголь в шкільному віці. Необхідно формувати у дітей психологічну нетерпимість до алкоголю і інших шкідливих звичок. Кожна людина повинна дотримуватися норм моралі, виконувати конституційні обов’язки, поважати права інших осіб, але критично відноситись до поступків, здійсненних людьми в нетверезому стані.
Алкоголізм - не звичка, а хвороба