Категорія новин
Подібно до інших вітамінів, вітамін С не синтезується в людському тілі, а може надходити тільки ззовні – з їжею або біологічно активними добавками. Вітамін С бере участь у безлічі біохімічних процесів, необхідних для підтримки життєдіяльності.
Аскорбінову кислоту (вітамін С) виділив угорсько-американський вчений Альберт Сент-Дьордь в 1928 році. У 1932-му було науково підтверджено, що наявність цього вітаміну в раціоні запобігає цинзі – важкому захворюванню, яке забрало життя мільйонів людей. Запуск виробництва вітаміну С в 30-і роки дозволив залишити в минулому цю хворобу, що вважалася не менше страшною, ніж тиф або чума.
Аскорбінова кислота бере активну роль в утворенні гормонів щитовидної залози, виробленні колагену, перетворенні серотоніну – одного з головних нейромедіаторів. Також вітамін С відповідає за надходження глюкози в клітини тканин. Будучи найсильнішим антиоксидантом, аскорбінова кислота надає потужну омолоджуючу дію на всі тканини організму та уповільнює старіння.
Користь вітаміну С для організму
Вітамін С – один з ключових компонентів для повноцінної роботи організму. Аскорбінова кислота незамінна для здоров’я судин, капілярів; вона бере участь в утворенні еритроцитів і відповідає за рівень гемоглобіну в крові. Без неї не відбувається вироблення антитіл. При перевантаження імунної системи вітамін С дозволяє збільшити кількість клітин-лейкоцитів – головних захисників нашого організму. Він зміцнює зуби і ясна, прискорює регенерацію шкірних покривів при травмах.
Основні функції аскорбінової кислоти:
стимулює синтез інтерферону, що виробляється клітинами у відповідь на вторгнення вірусів і мікробів;
підсилює імунну відповідь організму;
підвищує еластичність капілярів і судин;
прискорює процеси регенерації;
активізує дію травних ферментів;
бере участь у виробленні білка колагену – основи сполучної тканини;
сприяє спалюванню зайвої жирової маси;
нормалізує окислювально-відновні процеси;
захищає від руйнівної дії вільних радикалів.
В ході недавніх досліджень американські вчені прийшли до несподіваного висновку, що вітамін С необхідний для нормальної роботи нервових клітин. Було виявлено, що для нормального функціонування нервових гангліїв необхідні високі дози вітаміну С.
"Можна без перебільшення констатувати, що роль аскорбінової кислоти в нормальній роботі мозку досі применшувалась. Можливо, мозок вимагає вітаміну С в більшій мірі, ніж решта організму" - зазначив д-р Енріке фон Герсдорф, Університет Орегона (США).
Достатня присутність вітаміну С відповідає за бадьорість і гарний настрій. Аскорбінова кислота – ворог депресії та апатії, вона чудово захищає від негативних наслідків стресу.
Вітамін С часто застосовується в косметології. Його здатність відбілювати шкіру та усувати пігментні плями була помічена вже давно. Крім цього, речовина входить до складу омолоджуючих засобів, а також покликана відновлювати пружність і захисні функції шкіри після сонячних ванн.