Категорія новин
Для збереження безперервного функціонування системи, що забезпечує оптимальний температурний режим зберігання та транспортування всіх вакцин, сьогодні, 10 квітня, близько пів сотні медичних працівників, відповідальних за вакцинацію, взяли участь у регіональному (обласному) тренінгу на тему: «Холодовий ланцюг та управління вакцинами».
Навчання організоване Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) UNICEF Ukraine сумісно з ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) USAID Ukraine - USAID Україна та ініціативи COVAX.
З вітальним словом до учасників тренінгу звернулася Оксана Чайчук – генеральна директорка ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» – головна державна санітарна лікарка Тернопільської області. Вона розповіла про важливість даного тренінгу для медичних працівників, та побажала всім гарного, продуктивного навчання.
«Якісна імунізація – це наш постійний пріоритет. Саме тому, на рівні нашої області продовжуються вкрай важливі навчання для медичних працівників Тернопілля. Адже обовʼязковою передумовою ефективності вакцин є їхнє належне транспортування та зберігання з урахуванням дотримання міжнародних стандартів» - наголосила головна державна санітарна лікарка Тернопільської області.
Також Оксана Чайчук відмітила те, що попри повномасштабну війну фахівці Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб спільно з Міністерство охорони здоров'я України та за сприяння міжнародних партнерів забезпечують безперебійну наявність вакцин для рутинної вакцинації у нашій області, для того, аби новонароджені могли отримати всі обовʼязкові щеплення у пологовому, діти та дорослі — зробити їх у сімейного лікаря чи пункті вакцинації. Ці послуги якісні, доступні та безоплатні для кожного пацієнтів.
Тренерами даного заходу були:
Марія Павельєва – завідувачка відділу імунопрофілактики ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ»;
Олександр Смоляк – лікар-епідеміолог відділу імунопрофілактики ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ».
Під час навчання учасники разом з тренерами обговорили наступні питання:
Нормативна база імунізації, зміна до 595 наказу;
Огляд холодового ланцюга;
Вимоги до розміщення холодильного обладнання;
Температурний моніторинг. Термологери та ФТІ.
Розміщення вакцин в холодильному обладнанні.
По завершенню навчання усі учасники отримають сертифікати про успішно пройдений курс.
Довідково:
UNICEF підтримує систему охорони здоров'я, допомагаючи покращенню умов зберігання вакцин шляхом заміни звичайних холодильників, які використовувалися донедавна, на спеціалізоване обладнання з надійним температурним моніторингом. Нове обладнання відповідає міжнародним стандартам і рекомендованим World Health Organization Ukraine.
Окрім того, експерти UNICEF навчають медичний персонал використовувати це обладнання та знайомить з кращими міжнародними практиками управління вакцинами.
Додаткові картинки новин