Категорія новин
Хвороба Паркінсона – це прогресуюче хронічне захворювання нервової системи, при якому відбувається порушення рухових функцій. Патологія призводить до інвалідності та часто стає справжнім випробуванням не лише для самого пацієнта, а й для його родичів. Розглянемо основні причини її появи та симптоми, а також методи лікування патології.
Хвороба Паркінсона – це дегенеративне неврологічне захворювання, при якому відбувається руйнування нейронів, котрі відповідають за синтез дофаміну. Цей гормон бере активну участь у виконанні різних рухів та дуже важливий для організму. При його нестачі пацієнт втрачає здатність контролювати координацію рухів.
Слабка рухова активність та інші порушення прогресують по мірі розвитку захворювання та зменшення синтезу дофаміну. В результаті людина втрачає здатність виконувати навіть прості дії, іноді знижуються розумові здібності, розвивається деменція.
Причини хвороби Паркінсона
Етіологія хвороби Паркінсона досі не вивчена, але лікарі визначили перелік можливих причин і факторів ризику. Патологія рідко діагностується у молодих людей. Саме літній вік вважається одним із головних факторів ризику.
Генетичні фактори
Серед можливих причин хвороби Паркінсона слід зазначити спадкову схильність. В середньому у 15 % пацієнтів від цього захворювання страждав хтось із родичів. Зумовлено це специфічними мутаціями гена.
Екологічні фактори
Спровокувати розвиток хвороби Паркінсона можуть несприятливі екологічні фактори:
проживання в регіоні із забрудненим довкіллям;
тривалий вплив пестицидів, інсектицидів або гербіцидів;
потрапляння в організм солей важких металів;
інтоксикація іншими токсинами.
Нейрохімічні фактори
До цієї групи можливих причин розвитку хвороби Паркінсона можна віднести:
зловживання алкоголем (негативний вплив етилового спирту на нервову систему);
наркотична залежність;
алкогольне отруєння;
прийом деяких сильнодіючих препаратів;
перенесені нейроінфекції (енцефаліт тощо).
Також патологія може розвинутися на тлі ураження головного мозку внаслідок травми, пухлинного процесу, інсульту.