Категорія новин
Одна з найважливіших функцій печінки – бар’єрна: вона нейтралізує продукти білкового обміну, забираючи їх з крові. Саме в печінці знешкоджуються токсини й алергени, які потрапляють в організм.
У цьому органі відбувається секреція жовчі, яка необхідна організму для перетравлювання їжі. Печінка також бере участь у синтезі холестерину та контролює жировий обмін, допомагає регулювати гормональний фон, видаляючи з організму надлишок гормонів, які виробляють ендокринні залози. Окрім того, печінка виробляє глюкозу – головне джерело енергії. Вона відповідає за вуглеводний обмін, підтримуючи впродовж дня постійний рівень глюкози в крові та метаболізм вітамінів A, B, C, D, E, K, PP і фолієвої кислоти; у ній також зберігаються запаси вітамінів A і D, B12 і деяких життєво важливих макро- та мікроелементів (залізо, мідь, кобальт).
Як підтримати печінку, щоб вона краще справлялась зі своїми функціями:
перегляньте свій раціон харчування: зменште кількість жирів і вуглеводів, адже вживання великої кількості вуглеводів (особливо рафінованих) призводить до ожиріння печінки;
відмовтесь від вживання алкоголю;
якомога більше рухайтесь. Малорухливий спосіб життя сповільнює утилізацію насичених жирів. Як наслідок, жири відкладаються в клітинах печінки, що призводить до їх переродження в результаті оксидативного стресу;
обов’язково включайте в раціон поліненасичені жирні кислоти. Вони містяться в рослинних маслах холодного віджиму (кунжутне, лляне), в горіхах, насінні, рибі та морепродуктах.