Категорія новин
Сьогодні розповідаємо, як зміцнити здоров'я щитоподібної залози і яку роль відіграє йодопрофілактика. Бо #мипрацюємощобВибулиздоровими!
Отож.
▪ Ще з дитинства нам усім говорили, що йод є важливим, особливо, після аварії на ЧАЕС йод був життєво необхідний на території нашої країни.
Які органи потребують йоду? При достатній кількості йоду в організмі в щитовидній залозі міститься приблизно 50 мг йоду. Для підтримки в ній достатнього рівня необхідно близько 6 мг/д. Молочній залозі необхідно 5 мг і приблизно 2 мг на потреби інших тканин.
Рекомендації прийому 150 мкг йоду, для того аби лише профілактикувати зоб. Вони не враховують потреби інших тканин.
Йод потрібен навіть тим, хто не має щитовидної залози чи проведено радіойодтерапію!
✅ Що таке йодна профілактика?
▪ Щоби зменшити негативний вплив радіоактивного йоду на щитоподібну залозу, використовується калій йодид. Такий захід називають йодною профілактикою. Після прийому препарату відбувається блокування щитоподібної залози, що перешкоджає накопиченню в ній радіоізотопів йоду.
✅ Прийом калій йодиду – офіційне оповіщення
Приймати профілактичну дозу йодиду калію потрібно тільки після офіційного оповіщення про загрозу викиду та необхідність проведення йодної профілактики! Таке оповіщення проводиться місцевими органами виконавчої влади всіма доступними засобами масової інформації.
Оптимальний ефект йодної профілактики досягається при завчасному прийомі препарату за 6 і менше годин до надходження радіоактивної хмари. Прийом препарату залишається ефективним одночасно з надходженням «хмари» та через 6 годин після. Не рекомендуємо прийом препарату через 24 годин після надходження хмари.
✅ Де брати калій йодид у разі потреби?
▪ Держава закупила необхідну кількість йодиду калію. Кожен регіон отримав необхідну кількість з розрахунку чисельності населення. У разі аварії будуть оперативно визначені пункти його видачі, найближчі до місця проживання людей.
Якщо аварія вже сталася, категорично не рекомендовано залишати місце укриття до офіційних повідомлень місцевої влади. Так можна наразитися на ще більшу небезпеку. У будь-якому випадку варто чекати сповіщень від місцевої влади.
✅ Кому і в яких дозах потрібно приймати йодиду калію?
▪ діти до 1 місяця (немовлята й діти, які перебувають на грудному вигодовуванні) – 16 мг,
▪ діти від 1 місяця до 3 років – 32 мг,
▪ діти від 3 до 12 років – 62,5 мг,
▪ підлітки від 13 до 18 років, дорослі до 40 років, вагітні та матері, які годують грудьми – 125 мг.
▪ людям старшим за 40 років калій йод не призначають!
✅ Які наслідки прийому йодиду калію?
▪ Тимчасова блокада функції щитоподібної залози та одноразове введення йодовмісних препаратів практично не позначається на стані здоров'я дітей та дорослих. Але якщо приймати такі препарати протягом тривалого часу і у неправильному дозуванні, підвищується ризик зниження функції щитоподібної залози. Отже, приймати йодовмісні препарати для профілактики не варто.
☝️ Використання спиртового розчину йоду чи розчину Люголя є неефективним та завдасть лише шкоду!
☝️ Не забувайте, що це рекомендації ДУ "Тернопільський ОЦКПХ МОЗ".
Призначення та лікування йододефіциту проводиться в індивідуальному порядку за вашими аналізами і цей пост є не лікувальним, а інформативним.
☝️ Щорічно обстежуйте свою
щитовидну залозу та будьте здорові! Бережіть себе та рідних!
Картинка