Категорія новин
Незважаючи на нелегкий рік, Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України отримав у 2022 році сучасне лабораторне обладнання.
Про це повідомила заступник генерального директора із впровадження системи управління якістю ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ» Юлія Кравчук під час виробничої наради ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» «Про підсумки роботи за 2022 рік». Це:
AquaSafe WSL50 – портативна польова лабораторія для проведення дослідження води за мікробіологічними та фізико-хімічними (аміак, нітрати, нітрити, хлор) показниками. До набору якого входить: фотометр Hydrotest HT1000, pH-метр pH/°C Hydro Lite HT 101-pH, кондуктометр Hydro Lite HT 102-EC, інтегрований двокамерний інкубатор.
PrimeLab 2.0 – портативна польова лабораторія для проведення дослідження води за фізико-хімічними (аміак, нітрати, нітрити, хлор, залізо, цинк, мідь) показниками. Модульний фотометр нового покоління, отримує дані з 18 різних довжин хвиль паралельно з кожним виміром, 3 датчики з 6 довжинами хвиль кожен з’єднані один з одним. До набору входить: фотометр PrimeLab 2.0., pH-метр pH/°C, кондуктометр FT7021+.
Prove 300 – спектрофотометр, що дозволяє проводити вимірювання з високою чутливістю, автоматично розпізнає як кюветні, так і реагентні тести. Прилад автоматично визначає параметр, що вимірюється, розмір кювети, вибирає потрібну довжину хвилі, визначає оптичну щільність, завантажує калібрувальний файл і розраховує концентрацію речовини. Використання готових запрограмованих методик дозволяє отримувати значення концентрації без побудови калібрувальних графіків.
Використовується для проведення оцінки якості води за санітарно-хімічними показниками (аміак, нітрати, нітрити, фтор, залізо, сульфати, марганець).
Спектрофлуорометр Duetta – це швидкий спектрофлуорометр 3 в 1, який одночасно виконує функції флуоресцентного та абсорбційного спектрометрів.
Фактично його використовують для виявлення нафтопродуктів, в т.ч. кольорових та їхніх домішок в харчових продуктах, питній воді, стічних водах, а також для визначення трансжирів та токсичних елементів.
Система для газової хроматографії з вакуумним маніфольдом та автоматичним упарювачем TRACE 1610, система для іонної хроматографії – прилад, який призначений для аналізу газових речовин з їх розкладанням на конкретні компоненти. Такі апарати використовують для проведення досліджень різних речовин хроматографічним методом. Вони можуть використовуватися в різних галузях, від медицини та фармацевтики до видобувної промисловості.
Призначені для визначення вмісту газоподібних елементів у повітрі робочої зони, в атмосферному повітрі, для визначення широкого спектру пестицидів, нафтопродуктів у харчах та воді, залишків шкідливих речовин при виготовлення поліетилену, поліпропілену, що контактують з продуктами харчування, визначення транжирних кислот.
Атомно-абсорбційний спектрометр Analityk серії ContrAA має значні аналітичні переваги в порівнянні з традиційними ААС лінійчастого спектру. Призначений для визначення вмісту солей важких металів та їхніх сплавів, неметалів у харчових продуктах, воді питній, ґрунті, стічній воді. дослідження зразків можна проводити у будь-якому агрегатному стані.
Turbimeter Plus - прилад для визначення каламутності і загальної кількості відкладених часток (TSS) з метою моніторингу якості води. Розроблений спільно з провідними компаніями водопостачання та є ідеальною платформою для тестування питної води, стічних вод, проведення моніторингу з метою оцінки безпеки води.
Люменометр Junior призначений для проведення простого та швидкого гігієнічного моніторингу. Цей прилад є незамінний для оцінки загального забруднення поверхонь, рідин на виробництві. Застосовується скрізь, де на практиці потрібна реалізація принципів системи управління безпекою харчових продуктів HACCP. Тести ґрунтуються на основі виявлення універсальних молекул енергії АТФ, та дає нам інформацію про рівень санітарної ефективності. Результати вимірювань представлені у відносних одиницях флюоресценції (ВОФ).
Окрім того, на оснащенні лабораторії ЕМП та інших фізичних факторів Тернопільського обласного центру контролю та профілактики хвороб є такі прилади:
Дозиметр-радіометр МКС-08-01 – призначений для вимірювання потужності дози рентгенівського та гамма випромінювання (рентгенкабінети, ЛПЗ області); Радіометр радону та торону RTM 1688-2 - для вимірювання еквівалентної рівноважної об’ємної активності радону-222 (ЕРОА) та (ЕРОА) радону-220 (торону) в повітрі обстежених приміщень.
Радіометр-дозиметр РКС-01 «СТОРА-АБГ» використовується для радіометричного і дозиметричного контролю на промислових підприємствах, контролю радіаційної чистоти житлових приміщень, будівель, споруд, території що до них прилягає, транспортних засобів, предметів побуту, поверхні ґрунту на присадибних ділянках в т. ч. у випадках радіаційних аварій та можливого використання ядерної зброї.
- Забезпечення високопрофесійним сучасним обладнанням реалізоване за безпосереднім всебічним сприянням керівництва Тернопільського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, - зазначила Юлія Кравчук, - такий результат є однією з пріоритетних цілей діяльності ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ», спрямованих на розвиток Державної установи.