Категорія новин
Був анонсований з ініціативи американця з нюхової дисфункції Даніеля Шейна в 2012 році, потім підтриманий благодійними, освітніми та медичними організаціями на міжнародному рівні. Ці лютневі заходи у третьої декаді місяця мають традиційний щорічний характер.
День поінформованості про аносмію 27 лютого – важливий день для всіх, хто постраждав від втрати нюху. Більшість із нас навіть не уявляє, яку важливу роль у нашому житті грає нюх і з якими проблемами стикаються люди, які його позбавлені. Наш нюх не тільки дозволяє нам відчувати запахи та розрізняти різні аромати речей, але також може виступати як основна система раннього попередження для нашого тіла і допомагати нам залишатися в безпеці.
Було доведено, що страждаючі на аносмію сприйнятливі до небезпечних ситуацій, таких як витік газу, пожежі, небезпечні хімічні пари та вживання зіпсованих продуктів. Крім того, люди з втратою нюху також можуть відчувати труднощі з їжею через тісний зв'язок між нюхом і смаком. Дослідження також показують, що в деяких людей депресія розвивається у відповідь на почуття соціальної ізоляції, побоювання щодо безпеки та особистого сприйняття запахів, а також відбувається ослаблення зв'язку з центрами задоволення, емоціями та пам'яттю.
#Деніел_Шейн, людина, яка ініціювала День поінформованості про аносмію у 2012 році, каже: «Я розпочав акцію «Поінформованість про аносмію», щоб об'єднати всіх, хто цікавиться аносмією, заохочувати дослідження та розповсюджувати інформацію». Деніел народився з аносмією. Він американець і працює в американській консалтинговій фірмі з технологій. Відкриття Даніелем того, що його вроджене захворювання має назву, спонукало його створити цей особливий день.
З того часу День поінформованості про аносмію став міжнародною подією, до якої приєдналися тисячі людей по всьому світу та яку підтримали провідні дослідні центри, зокрема Центр хімічних відчуттів Монелла та правозахисна організація «П'яте почуття». 27 лютого стало важливим днем у календарі аносміків, груп підтримки та дослідницьких центрів.
Враховуючи, що аносмія є відомим симптомом #Covid_19, вплив, якого зазнала не лише чисто аносмія, а й усі розлади нюху та смаку, був одним позитивним моментом, який аносміки можуть витягти з цього надзвичайно важкого часу. Однак природа нюхової дисфункції та її наслідки для безпеки та якості життя людини досі широко не вивчені.
Через День поінформованості про аносмію та його веб-сайт AnosmiaAwareness.org Деніел відданий місії поширення інформації, заохочення досліджень та виконання функцій центрального вузла, де ресурси з аносмії об'єднуються та організовуються для спільноти аносмії, їх прихильників, дослідників та всіх бажаючих. Сподіватимемося, що одного разу варіанти лікування будуть доступні для тих, хто живе з аносмією.