Категорія новин
Обстріл стрілецькою зброєю: як розпізнати і що робити
Обстріл стрілецькою зброєю — це обстріл з пістолетів, автоматів, гвинтівок та кулеметів. Такий обстріл складно переплутати з іншими.
Якщо ви знаходитесь вдома, при обстрілі стрілецькою зброєю потрібно сховатись усередині приміщення подалі від вікон та дверей. Наприклад, у ванній чи у під'їзді. Якщо такої можливості немає, потрібно лягти та прикритися стійким предметом, щоб уникнути поранення від уламків від куль.
Якщо обстріл застав вас на вулиці, необхідно негайно лягти на землю та закрити голову руками. При можливості — сховатися за яким-небудь виступом, наприклад, бетонною скринькою або сходами, тротуаром, канавою. Не намагайтеся сховатися за автомобілем чи кіоском.
Важливо: згрупуйтеся, ляжте в позу ембріона, розгорніться ногами у бік стрілянини, прикрийте голову руками та відкрийте рот. Так тіло перебуватиме у безпечній позі. Піднятися можна не раніше, ніж за п'ять хвилин після того, як стрілянина вщухне.
Мінометний обстріл: як розпізнати та що робити
Звуки, характерні для мінометних обстрілів — гучний свист та вибух снаряда.
При мінометному обстрілі слід негайно прослідкувати в укриття. Якщо ви не встигли цього зробити, ляжте на землю, закрийте голову руками чи сумкою. ️Намагайтеся знайти поглиблене місце, де можна сховатися. Такими місцями можуть бути підземні пішохідні переходи, метро, укриття, канави, траншеї, ями, широка труба під дорогою, високий бордюр, каналізаційний люк.
Закрийте вуха руками та відкрийте рот — це убереже від контузії. Після обстрілу не розгрібайте завали самостійно, дочекайтеся аварійних та рятувальних служб.
Важливо: як укриття при мінометному обстрілі не підходять під'їзди, арки, сходові клітки, підвали будинків, автозаправні станції, місця біля автомобільної техніки.
Артилерійський обстріл: як розпізнати та що робити
За словами представників Міністерства оборони, під час артилерійського обстрілу системами залпового вогню (наприклад, "Град") снаряд можна помітити та своєчасно відреагувати. Вдень це димний слід від ракети, а вночі — яскравий спалах. При артобстрілі слід негайно пройти в укриття, найкраще, якщо це буде бомбосховище. Якщо такої можливості немає, то у підвалах або у інших заглиблених приміщеннях. Місця в них краще обирати біля несучих стін та недалеко від вікон, або дверей — щоб можна було швидко вискочити, якщо снаряд попаде в будинок.
Якщо артобстріл застав вас на вулиці, одразу падайте на землю, за будь-який виступ, у невелике заглиблення Це можуть бути міцні бетонні конструкції, широкі труби водостоку, канави. Закривайте голову руками чи сумкою. Перший обстріл перечекайте лежачи, а потім прямуйте в укриття. Залишайтеся в укритті ще як мінімум 10 хвилин після завершення обстрілу
Якщо артобстріл застав вас у наземному транспорті, негайно зупиніть його. Відійдіть від дороги у протилежному напрямку від багатоповерхівок та промислових об'єктів, ляжте на землю і поглядом знайдіть відповідне укриття поряд з вами.
Важливо: при артобстрілі або авіанальоті небезпечно залишатися в під'їздах, також не слід ховатися під арками, підвалами панельних будинків і під стінами будинків з легких конструкцій.