Категорія новин
Програма mhGAP (Mental Health Gap Action Programme) – це глобальна флагманська програма ВООЗ, спрямована на підвищення доступу до послуг з охорони психічного здоров’я шляхом залучення неспеціалізованих із психічного здоров’я кадрів до надання допомоги людям з психічними розладами.
Метою навчання медичних фахівців є опанування ними навичок надання допомоги людям із поширеними психічними розладами - депресією, тривогою, посттравматичним стресовим розладом, суїцидальною поведінкою, розладами, пов’язаними зі вживанням психоактивних речовин, тощо.
І навіть реалії нашого життя, не стали перешкодою, для опанування учасниками тренінгу нових знань. Під час повітряної тривоги навчання продовжувалося в укритті.
Учасниками навчання стали 22 медичних фахівця із Шумської та Заліщицької об’єднаних територіальних громад Тернопільської області.
Працівники закладів ПМД дізнаються, зокрема, про:
поняття та види психічних розладів;
як пов’язані фізичні та психічні розлади;
подолання прогалин в охороні психічного здоров’я;
організацію оптимального поєднання послуг у сфері психічного здоров’я;
побудову ефективної комунікації з пацієнтом;
виявлення та ведення ПНПР-розладів за протоколами mhGAP.
ДОВІДКОВО:
Тренінги проходять в рамках проєкту Розбудова стійкої системи громадського здоров’я, який фінансується американським народом через #Агентство_США_з_міжнародного_розвитку USAID Ukraine - USAID Україна та виконується організацією Pact у партнерстві зі #Швейцарським_інститутом_тропічної_медицини_та_громадського_здоров’я, Swiss Tropical and Public Health Institute (Swiss TPH), #Оверсіз_Стратіджик_Консалтінг (OSC), Європейський інститут політики громадського здоров’я - ЄІПГЗ та за участю #Шкіл_громадського_здоров’я #Університету_Темпл, #Університету_Дрексель, #Федерації_охорони_здоров_я_Філадельфії, а також громадської спілки Коаліція за Вакцинацію на підтримку Міністерство охорони здоров'я України та Центр громадського здоров’я України.
Додаткові картинки новин